HAYIRSEVER İŞADAMI EREN 5 BİN KİTAP BAĞIŞLADI

Hayırsever işadamı Sabit Eren, ''Türkiye Okuyor'' kampanyası çerçevesinde İskenderun İlçe Mili Eğitim Müdürlüğüne 5 bin adet kitap bağışladı.
HAYIRSEVER İŞADAMI EREN 5 BİN KİTAP BAĞIŞLADI
 İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Cankurtan, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törende, eğitime hayırseverlerin desteğinin çok büyük olduğunu belirterek, eğitim ve öğretime desteklerinden ötürü işadamı Eren'e teşekkür etti.
     Cankurtan, Eren'nin Hassa'da da bir anaokulu yaptırdığını da belirterek, ''Ülke genelinde eğitim sorununa katkı sağlamaya yönelik olarak uygulanan 'Türkiye Okuyor' kampanyasına destek ilçemizde çığ gibi büyüyor. Sivil toplum kuruluşlarımız, işadamlarımız ve vatandaşlarımız kampanyaya desteğini sürdürüyor. İşadamımız Eren'e böylesine önemli bir kampanyaya verdiği 5 bin kitap bağışı katkısından ötürü teşekkür ediyorum. Bu kitaplar öğrencilere dağıtılacak'' şeklinde konuştu.
 
     Erenler Demirçelik AŞ'nin de sahibi olan Sabit Eren ise ülkelerin gelişmesi ve çağdaşlaşmasında en önemli faktörün eğitim olduğunu belirterek, ''Türkiye Okuyor kampanyası çerçevesinde eğitime destek olmak istedik. Şu anda Hassa ilçesine yaptırmakta olduğumuz anaokulunun inşaat çalışmaları devam ediyor. Bizler eğitim ve öğretime destek olmaya devam edeceğiz. Yeni eğitim ve öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlar getirmesini diliyorum'' dedi.
     Konuşmaların ardından Eren, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 100 temel eserler arasında gösterilen kitapların bulunduğu 5 bin adet kitabı, Cankurtaran'a teslim etti. Cankurtaran'da Eren'e teşekkür belgesi verdi.