İLK DÜĞME DOĞRU İLİKLENMELİ

Okul öncesi eğitim süresince çocuklar ilköğretime hazırlanırken, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler. Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir.
İLK DÜĞME DOĞRU İLİKLENMELİ
Şehoğlu İlkokulu bünyesinde açılan ana sınıfı ayrı bir binada faaliyetlerini sürdürüyor. Daha önce Şehoğlu İmam-Hatip Ortaokulu olan binayı ana sınıfı olacak şekilde dizayn eden okul yönetimi, bu uygulaması ile öğrenci velilerinin takdirini topladı.Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir diyen Şehoğlu İlkokulu Müdürvekili Kemal Ateş şu açıklamalarda bulundu: "Okul öncesi eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun varolan yeteneklerini görünür kılmaktır. Eğitim, öğrenci-öğretmen-veli üçgeninden oluşan platformdur. Bu birliktelik ne kadar bilinçli ve sağlıklı olursa, çocuklarımızda o oranda sağlam bir kişilik kazanırlar" dedi.Şehoğlu İlkokulu Müdürvekili Kemal Ateş, anasınıfı bölümünün ayrı bir binada olduğunu belirterek 7 sınıfta toplam 134 öğrenciye eğitim verdiklerini dile getirdi. 7 öğretmen ve 14 stajer ile sabah saat: 07.00'den akşam saat: 17.00'ye kadar öğrencilere eğitim verdiklerini ifade eden Ateş, eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerektiğini ifade etti.Ortalama 20 kişilik sınıflara tahta parke döşendiği ve hiçbir eksiklerinin olmadığını belirten Şehoğlu İlkokulu Müdürvekili Kemal Ateş, başta İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Ateş olmak üzere Okul Aile Birliğine katkılarından dolayı teşekkür etti.
(Haber: A.Vahit Güraslan)
İLK DÜĞME DOĞRU İLİKLENMELİ haberi 01 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  5035 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle