İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin Lekesiz, 20–24 Eylül 2010 tarihleri arasında kutlanacak olan İlköğretim Haftası nedeni ile bir mesaj yayınlamıştır. Vali Lekesiz, yayınlamış olduğu mesajında;

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

“2010–2011 Eğitim-Öğretim Yılı açılış heyecanını yaşamaktayız. Yeni eğitim-öğretim yılının devletimiz ve milletimiz adına hayırlı olmasını, hepimize başarı ve mutluluk getirmesini diliyorum.

        Çağdaş eğitim sistemi, toplumsal yaşamımızın şekillenmesinde, geleceğe yönelik adımların atılmasında ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşılmasında vazgeçilmez öğedir. Verilecek çağdaş eğitim, çocuklarımızın geleceği için olduğu kadar, Cumhuriyetimizin geleceği için de en temel şarttır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Cumhurbaşkanı olmasaydınız ne olmak isterdiniz?” diye soran bir gazeteciye: “Milli eğitimin başına geçmek isterdim.” diye cevap vermesi eğitim öğretimin bir milletin hayatında ne kadar önemli olduğuna işaret etmektedir.

        Amacımız; bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bunları paylaşabilen, yeni teknolojiler üretebilen ve ürettiği teknolojiyi insanlığın yararına kullanabilen çağdaş, dinamik, özgüveni yüksek bir nesil yetiştirebilmek olmalıdır. Asla unutmamalıdır ki ülkemiz, öğretmenlerimizin çocuklarımıza ve gençlerimize Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda verecekleri çağdaş eğitim sayesinde uygarlık seviyesinin en zirvesinde hak ettiği yerini alacaktır.

        Yeni eğitim-öğretim yılının başta eğitim camiamız olmak üzere tüm milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize üstün başarılar dilerken, ilköğretim haftalarını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.