İMYO YEMEKHANE VE KANTİN EK BİNA İNŞAATLARININ TEMELİ ATILDI

- Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) İskenderun Meslek Yüksekokulu (İMYO) yemekhane ve kantin ek bina inşaatlarının temeli düzenlenen törenle atıldı.
İMYO YEMEKHANE VE KANTİN EK BİNA İNŞAATLARININ TEMELİ ATILDI
 Törene, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Türkiye'de en önemli yatırımların başında eğitimin geldiğini, eğitime yatırım yapılırken de her alanda kalitesinin arttırılması gerektiğini söyledi.
     MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder de, üniversitenin 25 bin öğrencisine verdiği nitelikli yükseköğretim hizmetini her geçen gün geliştirerek, yüksek kalitede ve ülke ihtiyaçlarına yönelik çeşitlendirmeyi sürdürdüğünü söyledi. MKÜ'nün alt yapı ve öğrencilerine sunduğu sosyal olanakların geliştirilmesi ölçüsünde başarılarının artacağına inandığını belirten Prof. Dr. Güder, ''Bu sayede, bölgedeki varlığımızın, ülkedeki sesimizin, insanlığa sunacağımız hizmetin değerli olacağına yürekten inanıyoruz. Bu inancın bir ifadesi olarak, üniversitemizde öğrencilerimize sunduğumuz yemek kalitesinin, yemek ortamının fiziki şartlarının iyileştirilmesi amacıyla bir dizi projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz'' dedi.
 

     İMYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Bikçe ise, 3 bin 300 öğrencisi bulunduğunu belirttiği Yüksekokulda, öğrenci sayısının fazla olmasının fiziki ek ihtiyaçları da beraberinde getirdiğini, yeni ek yemekhane ve kantin inşaatının tamamlanmasıyla yaklaşık 550 öğrenciye aynı anda yemek verilebileceğini ifade etti.
     Yaklaşık 286 bin lira harcanarak, önümüzdeki eğitim-öğretim dönemine kadar, 4 ay da tamamlanması hedeflenen İMYO ek yemekhane ve kantin binası 800 metre kare alan üzerine inşa edilecek.