İMYO YENİ ATÖLYE VE LABORATUVARLAR HİZMETE AÇILDI

 Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, öğrencileri uygulama becerileri yüksek gençler olarak yetiştirmeye önem verdiklerini söyledi.
İMYO YENİ ATÖLYE VE LABORATUVARLAR HİZMETE AÇILDI
  Güder, MKÜ İskenderun Meslek Yüksekokulu'nda (İMYO), yaklaşık 180 bin TL yatırımla kurulumu tamamlanan, 2 yeni atölye ile teknolojik alt yapısı güçlendirilen 2 laboratuvar, 1 Atölye ve Basın-Yayın Merkezini (İMYOHABER) hizmete açtı.
     Güder, açılış öncesi yaptığı konuşmada, üniversitede laboratuvar yenileme çalışmalarını sürdüğünü belirterek, öğrencilerini uygulama becerileri yüksek gençler olarak yetiştirmek üzere teknolojik gelişime paralel yenileme çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.
     Üniversitenin İskenderun'daki yatırım ve proje çalışmalarını hayata geçirme çalışmalarının sürdüğünü bildiren Güder, şunları kaydetti:
     ''Göreve geldikten sonra, üniversitemizden ödeneği hemen ayırarak, eski ve yeni müdürlerimizin el birliğiyle okulumuz laboratuvarlarına yeni cihazlar kazandırdık, İMYO çok sayıda nitelikli gençler yetiştirdi, ihtiyaç duyulan alanlarda gençlerin yetişmesi uygulamalı eğitime dayalı. Bizler AB'ye paralel çeşitli kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği halinde projeler yürütüyoruz. Üniversitemize gelen gençlerimizi uygulama becerileri yüksek nitelikli gençler olarak yetiştiriyoruz. Ziyaretlerimiz aynı zamanda akademik personelimizin pozitif yönde motife edilmesi amacını da taşıyor.''
     İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek de, belediye olarak İMYO'ya her zaman desteğe hazır olduklarını söyledi.
 
 
     Ardından Basım ve Yayın Teknolojileri Programının uygulama birimi olarak faaliyete geçen İMYOHABER merkezini gezen Prof. Dr. Güder, burada Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Metin Güler'den, öğrencilerce aylık olarak hazırlanan İMYOHABER gazetesi ve web haber sitesi ile İMYOHABER merkezinin teknolojik alt yapısı ve çalışmalarını hakkında bilgi alarak, açılışı yapılan diğer birimlerde de incelemelerde bulundu.
     Açılış törenine MKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Ali Koç, Prof. Dr. Mehmet Dalkız, Nardüzü Belde Belediye Başkanı Mehmet Yolcu, Belen Milli Eğitim Müdürü Mümin Kılıçoğlu, Belen Emniyet Amiri Gürsel Tabur, öğretim üyeleri ile okulun akademik ve idari personeli ve öğrenciler katıldı.