İSKENDERUN'DA 1. SINIF ÖĞRENCİLERİNE MEKTUPLU ÇAĞRI

 İskenderun'da özel bir kolej, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde okula kayıt yaptıran 1. sınıf öğrencilerine mektup gönderdi.
İSKENDERUN'DA 1. SINIF ÖĞRENCİLERİNE MEKTUPLU ÇAĞRI
 İskenderun Özel Gülen Koleji Müdürü Mustafa Üsküplü, gazetecilere yaptığı açıklamada, okul öncesi ve ilköğretim 1. sınıf öğrencilerinin 2011-2012 eğitim öğretim yılı ''okula uyum programı'' gereği 12 Eylül Pazartesi günü ders başı yapacağını söyledi.
     Üsküplü, okulların sevgi ve bilgi yuvaları olduğunu belirterek, ''Çocuklarımızın okula iyi bir başlangıç yapabilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. Bu gönderilen mektuplar ile minik öğrencilerin okul kaygısının giderilmesi amaçlamaktayız. Çocuklarımız okula başladıklarında ise onlara sosyal ve sportif etkinliklerle öğrenme ortamını tanıması ve sevebilmesi için elimizden gelen tüm desteği vereceğiz'' dedi.

     Sınıf Öğretmeni Mustafa Ekinci imzasıyla öğrencilere gönderilen mektupta şu ifadelerine yer veriliyor:
     ''Sevgili öğrencim. Belki de bu hayatında aldığın ilk mektup. Aynı zamanda başkasına okuttuğun son mektup olacak. Mektubun kimden geldiğini eminim merak ediyorsun. Ben, seninle biran önce tanışmak isteyen öğretmeninim. Belki saçının, gözlerinin rengini bilemiyorum ama çok şirin bir çocuk olduğunu tahmin ediyorum. Artık ikinci yuvamız olan okulumuza kavuşmamıza çok az bir zaman kaldı. Okulda neler yapacağını merak ediyor musun? Seninle çok güzel şeyler yapacağız. Oyun oynayacağız, resim yapacağız, şarkı söyleyeceğiz. En önemlisi de okuma -yazma öğreneceğiz. Artık sana gelen mektupları kendin okuyacaksın. Seni göreceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum. Görüşmek üzere. Şimdilik hoşça kal.''