İSKENDERUN'DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI

24 Kasım Öğretmenler Günü, İskenderun'da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. 
İSKENDERUN'DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI
İskenderun Belediye Kültür Sarayı'ndaki etkinlik İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, yaptığı konuşmada. öğretmenlerden öğrencilere geleceğin teminatı olarak bakmalarını isteyerek, '' Unutmayınız ki, yüzyıllar boyu öğretmenler, insan topluluklarının en saygıdeğer insanları olarak görülmüştür. Öğretmenlik hiçbir mesleğe benzemez'' dedi.
     Yapılan konuşmaların ardından, İskenderun'da göreve başlayan stajyer öğretmenlere öğretmen andını okuyarak yemin ettiler. Ayrıca emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi Kaymakam Su, tarafından verildi.
     Fatih Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan oratoryo ise davetliler tarafından büyük alkış aldı.
     Törene, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Bereketoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi İskenderun İlçe Teşkilatı Başkanı Musa Kurşun, MHP İlçe başkanı İbrahim Gül, İlçe Müftüsü Hamdi Kavillioğlu ve çok sayıda öğretmen katıldı.
     Bu arada, İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf H. Civelek, şehir merkezindeki ilköğretim ve lise dengi okullara özel kalem müdürlüğü çalışanları ile bir buket çiçek ve çikolata göndererek idareci ve öğretmenlerin gününü kutladı.