İsveçli bir grup MKÜ'yü ziyaret etti

İsveç'in Vetlanda kentinde bulunan Njudungs okulunda görev yapmakta olan Tommy Josefsson ve Annica Trank ile bu okulda okumakta olan 4 öğrenci Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörlüğü'nü ziyaret etti.
İsveçli bir grup MKÜ'yü ziyaret etti
 MKÜ Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, Tommy Josefsson ve Annica Trank İsveç Uluslararası Program Ofisi tarafından yürütülmekte olan ATHENA programı kapsamında MKÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Antakya Meslek Yüksekokulu ile işbirliği yapmak istendiği belirtildi.
     Bu işbirliği çerçevesinde İsveç'ten akademisyen ve öğrencilerin MKÜ'ye gelebileceğini kaydeden Josefsson, Antakya'nın ve MKÜ'nün kendileri için çok önemli bir fırsat olduğunu, kendilerine her zaman gerekli desteği sağladığı için MKÜ'ye teşekkürlerini sundu.
 
     MKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Koç ise, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitim ve kültür alanında işbirliğine açık olduklarını, üniversitenin uluslararası düzeye ulaşması için her türlü çabayı gösterdiklerini belirtti.
     Toplantıya MKÜ Genel Sekreter Yardımcısı Vekili Doç. Dr. Yakup Bulut, Antakya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Korkmaz, Antakya MYO Müdür Yardımcısı Rıfat Öztürk, Antakya MYO öğretim elemanları Yrd. Doç. Dr. Gülgün Mıstıkoğlu ve Öğretim Görevlisi Hasan Çiçekli ile Erasmus Kurum Koordinatörü Öğr. Gör. Ömer Faruk Kadan katıldı.
     Görüşme sonunda Rektör Vekili Koç, ziyaretçilere çeşitli hediyeler verdi.