Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi Sertifika Töreni

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, idari ve akademik birimlerde yürütülen kalite çalışmaları kapsamında düzenlenen Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi Sertifika Töreninde ‘kalite’ vurgusu yaptı. Rektörlük Toplantı Salonu’ndaki törene akademik ve idari birimlerde görev yapan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokul sekreterleri ile idari birimlerdeki şube müdürleri katıldı.
Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi Sertifika Töreni
Törende bir konuşma yapan Rektör Kaya, kaliteden ödün vermeyeceklerini ve başarılı bir noktaya gelinmesi için belirlenen standartlara uyulması gerektiğinin altını çizerek “Dünya belirlediği standartları uygulayarak kalkınıyor. Dünyada ve bütün Avrupa ülkelerinde yapılan başarıların bir ödülü vardır. Başarısızlığın da cezası vardır, eğer başarılı bir noktaya gelmek istiyorsak, çok çalışmamız lazım. Çünkü başka alternatifimiz yok.” dedi. Konuşmasında başarı ve kalite vurgusunu sıklıkla yineleyen Rektör Kaya, idari kadrodaki yöneticilere hitaben birlikte çalıştıkları memurlara kaliteli bir iş anlayışı aşılamaları gerektiğini belirtti. Bir birimde sadece bir kişinin kaliteli iş performansının kabul edilemeyeceğini aktaran Rektör Kaya, Mustafa Kemal Üniversitesi çalışanlarının bir bütün halinde kaliteyi yakalaması ve bunun için fedakarca çalışılmaları gerektiğini kaydetti.
Törende eğitim alanlara sertifikaları dağıtıldıktan sonra Rektör Prof. Dr. Hasan Kaya ile birlikte Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kılınç, Prof. Dr. Veysel Eren, Prof. Dr. Yusuf Önlen ve Genel Sekreter Doç. Dr. Mehmet Kahraman’ın da yer aldığı toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.  
Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi Sertifika Töreni haberi 09 Nisan 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine tarafından  370 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.