KAMU YÖNETİCİLERİ YETİŞTİRİLMESİ EĞİTİMİ

-İSKENDERUN'DA GERÇEKLEŞTİRİLEN SEMİNERE 5 İLDEN 450 MEMUR KATILDI
KAMU YÖNETİCİLERİ YETİŞTİRİLMESİ EĞİTİMİ
 Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığı'nın kamuda üst ve orta düzey yöneticiler için düzenlediği ''Kamu Yöneticilerinin Yetiştirilmesi'' konulu eğitim semineri İskenderun ilçesinde başladı.
     Devlet Personel Başkanlığı, Başkan Yardımcısı Şaban Talas, İssos Otelde gerçekleştirilen ve 4 gün sürecek toplantıda yaptığı konuşmada, Hatay Valiliği'nin katkılarıyla seminere Adana, Hatay, Gaziantep, Osmaniye ve Kahramanmaraş'tan toplam 450 memurun katıldığını söyledi.
     Seminerin, daha önceki aylarda Rize, Çanakkale ve Antalya'da yapıldığına dikkati çeken Talas, şunları kaydetti:
     ''Yaklaşık bir yıl önce göreve başlayan Devlet Personel Başkanı Mehmet Tekinarslan kamu görevlilerin eğitim eksikliğini dikkate alarak bu gibi seminerlerin başlatılması talimatı verdi. Amacımız, 50. Kuruluş Yıl Dönümü'nde Devlet Personel Başkanlığının önümüzdeki 50 yılda uygulayacağı anlayışı, vizyonu ortaya koymak. Taşradaki yöneticilerimiz ile buluşarak onların görüş ve önerilerini de alındığı bir eğitim ortamında, hizmet anlayışımızda değişim gerçekleştirmek istiyoruz.''
     Toplantıda konuşan Hatay Vali Yardımcısı Siyami Köksal'da, eğitimin Hatay'da düzenlenmesinden onur duyduklarını söyledi.