KAYMAKAMLAR ÖZEL TUFAN YILDIZLAR KOLEJİNİ ZİYARET ETTİ

 Hassa Kaymakamı Harun Başıbüyük ile Dörtyol Kaymakamı H. Hasan Özyiğit'ten oluşan bir heyet, Dörtyol ilçesinde faaliyet gösteren Tufan Yıldızlar Özel Eğitim Kurumlarını ziyaret ettiler.
KAYMAKAMLAR ÖZEL TUFAN YILDIZLAR KOLEJİNİ ZİYARET ETTİ
Hassa Kaymakamı Başıbüyük ile Aşağı Karafakılı Müdürü Mustafa Gül ve Hassa İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Çerko, Tufan Yıldızlar Özel Eğitim Kurumlar Kurucusu Osman Tufan'a, geçtiğimiz günlerde Hassa Aşağı Karafakılı İlköğretim Okuluna fotokopi makinesi, kaynak kitaplar ve çeşitli kıyafet bağışları yapması nedeniyle teşekkür ettiler.
     Dörtyol Kaymakamı H.Hasan Özyiğit, ziyarette yaptığı konuşmada, Tufan Yıldızlar Koleji'nin ilçede eğitimin kalitesini attırdığını belirterek, şunları kaydetti:
     ''Tufan Yıldızlar Koleji sayesinde ilçemizdeki eğitim kalitesinin giderek yükseldiğini müşahede etmek bizi onurlandırıyor. Bu noktada kalitenin yükselmesine özel okullarımızın önemli katkıları var. Bu anlamda bakıldığı takdirde ilçemizdeki okulların başarı oranı Hatay seviyesinde bir çok ilçenin üzerindedir. Özel okullarımızın da başarı oranının artmasında ciddi payları olduğu kesindir. İş adamlarımız bu noktada sosyal sorumluluk içerisinde hareket etmeleri bizleri duygulandırıyor.''
     Hassa Kaymakamı Harun Başıbüyük'te, Tufan Yıldızlar Özel Eğitim Kurumu'nun Dörtyol'u aştığını, tüm kentte hitap ettiğini belirterek başarılarının devamını istedi.
     Özel Tufan Yıldızlar Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Osman Tufan'da, eğitimin önemine değinerek, ''Güzel olan her şey paylaştıkça büyür. Eğitim bir toplumun olmazsa olmazlarındandır. Bu bağlamdan baktığınızda yurt sevgisi, insan sevgisinin ölçüsü çocuklarımıza verdiğimiz değer ile anlam kazanır. Bugünün çocukları yarının kalkınan Türkiye'sinde yer alacaklar. Onlara verilen tüm emekler bir gün aydın ileriyi gören gençler olarak karşımıza çıktığında yaşamın anlamı ortaya çıkacaktır'' diye konuştu.
     Ziyaret sırasında, Dörtyol İlçe Emniyet Müdürü Numan Şahapoğlu'da hazır bulundu