Kırıkhan a yeni bir okul

Kırıkhan'da 18 derslikli Fatih İlköğretim Okulunun temeli, törenle atıldı.
Kırıkhan a yeni bir okul
  AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Öntürk, Kaymakam Fecri Fikret Çelik, Belediye Başkanı Murat Sakman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hanifi Kavak ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla düzenlenen temel atma töreninde konuşan, milletvekili Öntürk, seçim çalışmaları döneminde okulun yapıldığı mahalleye, vatandaşların isteği üzerine okul sözü verdiklerini anımsatarak, ''Bugün verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Hükümetimiz iktidara geldiği günden bugüne kadar cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımını eğitim alanında yapmıştır. Bütçeden en büyük pay eğitime ayrılmıştır'' dedi.
     Kırıkhan'ın da bundan payına düşeni aldığına değinen Öntürk, yıl içinde yeni bir okulun daha yapımına başlanacağını ve 2015 yılına kadar yapılacak çalışmalarla ilçedeki okulların fiziki sorunu kalmayacağını ifade etti.
     Belediye Başkanı Sakman da ilçedeki okullara bir yenisinin daha eklenmesinin kendilerini mutlu ettiğini bildirerek, ''Bu okulun programa alınmasında belediye olarak yaptığımız katkılar ortadadır. Bu katkılara destek veren ve hızlı şekilde hayata geçmesini sağlayan milletvekilimiz Mehmet Öntürk'e teşekkür ediyorum'' diye konuştu.
     Konuşmaların ardından milletvekili Öntürk ile Kaymakam Çelik ve Belediye Başkanı Sakman, 18 derslikli okulun temelini attı.
Kırıkhan a yeni bir okul haberi 08 Mart 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  15235 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle