KIRIKHAN'A FAKÜLTE KURULMASI KONUSUNDA ÇALIŞMA YAPACAĞIZ

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Kırıkhan ilçesine fakülte kurulması konusunda çalışma yapacaklarını belirtti.
KIRIKHAN'A FAKÜLTE KURULMASI KONUSUNDA ÇALIŞMA YAPACAĞIZ
  Güder, makamında Kırıkhan Kaymakamı Fecri Fikret Çelik, Belediye Başkanı Murat Sakman ve Kırıkhan Güç Birliği Platformu üyelerini kabulünde yaptığı konuşmada, Kırıkhan'ın gelişmesini herkesten çok istediğini söyledi.
     Kırıkhan'ın ekonomik ve sosyal yönden gelişimi için bir ya da iki fakülte kurulmasını, modern bir kampüs yapılmasının çok önemli olduğunu ifade eden Güder, bu konuda çalışma yapacağını belirtti.
     Bölgede intihar girişimi olaylarının çok fazla yaşandığını, bunların birçoğunun da Kırıkhanlı gençler olduğunu vurgulayan Güder, bu konuda emniyet güçlerinden yardım alarak sonuçlarını araştırmaya çalıştıklarını, ilçede bu kapsamda sosyal bilimler fakültesi kurulabileceğini kaydetti.
     Kaymakam Çelik de, ilçenin gelişimi için çalıştıklarını, fakülte kurulması konusunda arazilerinin hazır olduğunu kaydetti.
     Güder ise önümüzdeki günlerde belirlenen araziler üzerinde inceleme yapacağını ve fakülte için çalışma yapılabileceğini söyledi.
     Kırıkhan Güç Birliği Platformu üyeleri Güder'e ilçeye yapacağı katlılar nedeniyle teşekkür etti.