KIRIKHAN'DA FAKÜLTE KURULMASI GİRİŞİMİ

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Kırıkhan ilçesine fakülte kurulması için girişimlerde bulunduklarını, olumlu gelişmeler yaşandığını söyledi.
KIRIKHAN'DA FAKÜLTE KURULMASI GİRİŞİMİ
 Rektör Güder, geçen hafta ''Kırıkhan Güçbirliği Komitesi''ni makamında kabul ettiğini, fakülte konusunun gündeme getirildiğini, buna sıcak baktıkları için ilçeye gelerek incelemelerde bulunduğunu kaydetti.
     Kaymakam Fecri Fikret Çelik ile Belediye Başkanı Murat Sakman'ı makamında ziyaret eden Güder, daha sonra Kurtlu soğuksu mevkisinde fakülte olmaya müsait bir alan üzerinde fikir birliğine vardıkları belirtildi.
     Güder, fakülte kurulması halinde Kırıkhan'ın ekonomisinde önemli hareketlilik yaşanacağına dikkat çekerek, şöyle devam etti:
 

 
 
     '' Kırıkhan'a fakülte kurulması yönünde yer tespitinde bir karar aldık. Kurtlusoğuksu beldesi yakınlarında bulunan ve İl Özel İdaresine ait olan bir arazinin uygunluğu söz konusu. Buranın Üniversitemizi tahsis edilmesiyle birlikte yapacağımız protokol anlaşmasıyla hemen inşaatına başlamak istiyoruz. Ben Kırıkhan'ı gelişmeye açık bir ilçe olarak görüyorum ve önemsiyorum. Üniversitemizi ilimizin her alanında büyüterek geliştirmek istiyoruz. Ama burada sizlere ve Kırıkhan halkına da büyük görevler düşüyor. Herkesimden insanın burada bir araya gelerek toplanması ve bunu canı gönülden istemesi bu işlerin kolay aşılacağını göstermektedir.''
     Kaymakamı Çelik, konuyu Vali Mehmet Celalettin Lekesiz'e aktaracaklarını, fakültenin ilçeye önemli katkısının olacağını söyledi.
     Ziyaret sırasında, Kurtlusoğuksu Belediye Başkanı Osman Koşay, Kırıkhan Meslek Yüksekokulu Müdürü Oğuz Kılıçoğlu ve öğretim görevlileriyle bulundu.