KIRIKHAN'DA KİTAP TOPLAMA VE OKUMA KAMPANYASI

Kırıkhan'da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ''Kitap Toplama ve Okuma'' kampanyası başlatıldığı bildirildi.
KIRIKHAN'DA KİTAP TOPLAMA VE OKUMA KAMPANYASI
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hanifi Kavak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün himayelerinde gerçekleştirilen ''Türkiye okuyor'' kampanyası kapsamında ilçede seferberlik başlattıklarını söyledi.
     Dilin gelişmesi ve korunması için önce öğrencilerden başlamak üzere toplumun tüm kesimlerine okumayı özendireceklerini ifade eden kavak, şöyle devam etti:
     ''Tüm topluma okuma alışkanlığını benimsetmeyi hedefliyoruz. Bu yolla düşündüğünü doğru ve açık bir şekilde ifade eden, algılama gücü yüksek, yorum yapabilen, analitik düşünebilen, sentez yapabilen, kültürlü, milli ve manevi değerlere sahip yüksek karakterli bireylerin yetiştirilmesine katkı sağlayacağız. Tüm öğrenciler, yöneticiler, öğretmen ve diğer çalışanlar ile vatandaşlarımızın tümünü kapsayacak şekilde okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi için kitap toplama kampanyası başlattık. Hedefimiz ilçe nüfusu kadar kitap toplamak. Bu kapsamda, Kaymakamımız başkanlığında, belediye başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Kütüphane Müdüründen oluşan komisyonca tüm kamu kurumları ve kuruluşları, odalar, sivil toplum örgütleri ve isteyen herkesin katkı sağlayabileceği kitap toplama kampanyasının amacına ulaşacağına inanıyoruz.''
     Kavak, duyarlı vatandaşların evlerinde veya işyerlerinde bulunan eski yeni okunmuş, okunmamış tüm kitapları toplumun hizmetine sunmaya davet etti.