Köylülerden okul isteği

İlköğretim okulunun ihtiyaca cevap vermekte yetersiz kaldığını, çocuklarının kötü bir ortamda eğitimlerine devam ettiğini iddia eden köylüler, öğrencilerini bir gün okula göndermeyerek yeni bir bina talebinde bulundular.
Köylülerden okul isteği
 İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, merkeze bağlı Turfanda Köyü İlköğretim Okulu'nda yaptığı incelemede, köy muhtarı Süleyman Yüce'den okulla ilgili sıkıntı konusunda bilgi aldı.
     Okulda incelemelerde de bulunan Tulmaç, mevcut binada 5 derslik bulunduğunu, 237 öğrencinin eğitim öğretim gördüğünü söyledi.
     Kentteki bütün okulların derslik mevcutlarını 30 kişi olacak şekilde planlamaya çalıştıklarını ifade eden Tulmaç, ''Eğitim konusundaki eksiklerimizi gidermeye uzun süreli plan ve programlar yapmaya gayret gösteriyoruz. Hatay genelinde 10 bin 780 var. Bunların yaklaşık 7 bini son dört yıl içerisinde yapıldı.

     Turfanda İlköğretim Okulu'nda da 5 derslik var ve ikili eğitim mevcut. 13 öğretmenimizin de bulunduğu okulumuzda 5 dersliğe daha ihtiyaç var. Velilerin talebi olan yeni bir okul konusunu programa aldık. En kısa sürede buranın yapılmasıyla ilgili gerekli çalışma yapılacak. Bu yıl olmasa da seneye sorun çözüme kavuşacak'' diye konuştu.
     Köy muhtarı Yüce de, seslerini duyurabilmek için velilerin çocuklarını bir gün okula göndermediğini, ancak bundan sonra bu şekilde bir eylem yapmayacaklarını söyledi.
     Mevcut okullarının 1986 yılında yapıldığını ve artık dersliklerin yetersiz olduğunu, rutubetin bulunduğunu vurgulayan Yüce, öğrencilerin sağlıksız bir ortamda ders gördüğünü kaydetti.
     Köylerinde yeni bir okul yapılmasıyla ilgili gerekli arsa tahsislerini yaptıklarını belirten Yüce, ''Milli Eğitim Müdürü Tulmaç da bize söz verdi. 2009 yılından bu yana talep ettiğimiz ve yerini ayırdığımız arsaya bir okul yapacağı sözünü verdi. Tek isteğimiz çocuklarımızın güzel bir binada eğitimlerini sürdürmeleri'' dedi.
     Daha sonra Tulmaç ve beraberindekiler okul yapılması için ayrılan alanda incelemelerde bulundu.
Köylülerden okul isteği haberi 11 Ekim 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  21610 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle