''KPSS'DE ÖĞRETMENLERİ RENCİDE EDENLER İSTİFA ETMELİDİR''

EĞİTİM-SEN HATAY ŞUBE BAŞKANI KAVUKOĞLU:
Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Servet Kavukoğlu, KPSS'de öğretmenleri rencide edenlerin istifa etmesi gerektiğini belirtti. 
''KPSS'DE ÖĞRETMENLERİ RENCİDE EDENLER İSTİFA ETMELİDİR''
Kavukoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 31 Ekimde gerçekleştirilen ''KPSS Eğitim Bilimleri Alan Sınavı'' ile kopya çekenlerin değil, bu şaibenin üzerini örtmeye çalışarak sorumluluk almaktan kaçınanların, öğretmenleri cezalandırıldığını savundu.
     Yaşanan kopya iddialarının aydınlatılamaması sonrasında tüm merkezi sınavları kapsayacak şekilde genişletilen yoğun güvenlik önlemlerinin, sınavın sadece güvenlik sorununa indirgendiğinin görüldüğünü öne süren Kavukoğlu, şöyle devam etti:
     ''Basına da yansıyan birçok örnekte görüldüğü üzere güvenlik gerekçesiyle öğretmenlerimiz ikinci kez cezalandırılmış ve rencide edilmiştir. Bu uygulamada göstermektedir ki YÖK ile sınavdan sorumlu kurum ve kuruluşlar kopya skandalının sorumlularını ortaya çıkarmak yerine tüm adayları potansiyel bir zanlı durumuna düşürmüşlerdir. Sınavın iptal edilmesi sonrasında psikolojik baskı altına giren gençlerimiz bu uygulama ile tam anlamıyla bir kez daha cezalandırılmıştır. KPSS'de öğretmenleri rencide edenler istifa etmelidir.''