KÜLTÜR TEMEL LİSESİNDE ALTINÇAĞ BAŞLADI

<span style="background-color:rgb(250, 250, 250); color:rgb(51, 51, 51); font-family:arial; font-size:11.9999990463257px">K&uuml;lt&uuml;r Temel Lisesi Antakya&rsquo;da T&uuml;rk eğitim sisteminde b&uuml;y&uuml;k değişiklikler yapmak ve farkındalık yaratmak i&ccedil;in yola &ccedil;ıktı.</span>
KÜLTÜR TEMEL LİSESİNDE ALTINÇAĞ BAŞLADI
Kültür Temel Lisesi Antakya’da Türk eğitim sisteminde büyük değişiklikler yapmak ve farkındalık yaratmak için yola çıktı.Okul kurucuları Ali Girişken, Sibel Güzelmansur, Ramazan Geyik yaptıkları açıklamada, Antakya Kültür dershanesi ve Samandağ Kültür dershanesi 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren Temel Lise eğitimi yapacağını belirttiler.Kültür Temel Lisesi kurucuları adına söz alan Ali Girişken açılış konuşmasında, Antakya ve Samandağ Kültür Temel liselerinin ruhsatını almanın mutluluğunu paylaşmak için bu kokteyli düzenledik. Türkiye’deki binlerce lisenin aksine çok farklı bir eğitim-öğretim modeli uygulayacağız; Öğrencilerinimizi teorikte değil pratikte hayata hazırlayacağız. Özgüveni gelişmiş, kendini ifade edebilen bireyler yetiştireceğiz. Artık evde ödev yapılmayacak (ödevsiz okul projesi), Tam gün eğitim, Kişiye özgü rehberlik, zengin sosyal etkinlikler, Bilimsel Ve Pedogojik Eğitim, 36 yıllık kurumsal deneyim ve birikim ile Hatay halkına hizmet vereceğini belirtti.Girişken, ‘Velilerimizin ve halkımızın yoğun katılımıyla gerçekleşen tanıtımda Temel lisede öncülük eden bir kurum olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kültür Temel Liselerinin eğitim dünyamıza ve geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize hayırlı olsun.” dedi.Hatay Valisi Ercan Topaca’da yaptığı konuşmada, Kültür Temel Lisesi kurucularına başarılar diledi. Vali Topaca, Kültür Temel Lisesinin ödevsiz okul projesini överken beklentilerin yüksek olduğunu ve öğrencinin teoride değil pratikte hayata hazırlanması gerektiğinin doğruluğunu teyit etti ve takipçisi olacağını belirtti. Hatay’da Temel Liseyi tanıtan ve öncüsü olan Kültür Temel Lisesi kurucu ve öğretmenlerine teşekkür etti.
KÜLTÜR TEMEL LİSESİNDE ALTINÇAĞ BAŞLADI haberi 02 Haziran 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  2960 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle