Kumlu Türk Eğitim-Sen'den örnek davranış

Kumlu Türk Eğitim -Sen İlçe Temsilciliği'nden Van'daki Depremde mağdur olan 100 İlköğretim Öğrencisine ev açma ve yardım kampanyası düzenlendi.
Kumlu Türk Eğitim-Sen'den örnek davranış
 Kumlu Türk Eğitim Sen İlçe Temsilcisi Abdülmecit Tatar, Van'da meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde evsiz kalan ve mağdur duruma düşen 100 ilköğretim öğrencisine Türk Eğitim Sen üyeleri ile birlikte yeme, içme, giyim ve barınma yardımlarını yapacaklarını söyledi.
     Tatar, şöyle devam etti:
     ''Ülkece yaşadığımız bu acı günde, can ve mallarını kaybederek zor ve sıkıntılı duruma düşen öğrenci ve çocuklarımıza Kumlu Türk Eğitim Sen Teşkilatı olarak elimizden geleni ve üzerimize düşeni yapmaya gayret gösteriyoruz. Ben ve üye arkadaşlarımız 100 ilköğretim öğrencisine a'dan z'ye her türlü desteği vermeye hazırız.
 Bu felaket Van'da değilde Hatay'ın Kumlu ilçesinde de yaşanabilirdi. Netice itibariyle Takdir-i İlahi. O yüzden birer eğitimci olarak çocuklarımızı dört elle kucaklamayı boynumuzun borcu bildik ve Kumlu Türk Eğitim Sen olarak kollarımızı sıvayarak işe koyulduk." dedi.
     Ayrıca Tatar, kendilerine başvurmak isteyen aile veya kurumların, Kumlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden adres ve telefon bilgilerini alarak kendilerine ulaşabileceklerini sözlerine ekledi.