Kursiyerlere sertifika dağıldı.

 Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) tarafından verilen ''İşitme Engelliler İşaret Dili Teorik ve Uygulamalı Eğitim Kursu'' sertifika töreniyle sona erdi.
Kursiyerlere sertifika dağıldı.
  MKÜ Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, Tayfur Sökmen Yerleşkesi Atatürk Konferans Salonunda düzenlenen kurs kapsamında, BESYO akademisyen ve öğrencileri ile öğretmenlere, işitme engellilerin işaret dilini öğretmek amacıyla Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansının (DOĞAKA) teknik desteğiyle eğitim verildiği belirtildi.
     Sertifika töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, kursun amacına ulaştığını ve insanlar arasında farkındalık oluşturduğunu belirterek, DOĞAKA işbirliğiyle açılan kursun güzel bir işbirliği ile tamamlandığını ifade etti.
     BESYO Müdürü Doç. Dr. Ahmet Koç ise üniversitenin özel gereksinimli bireylere yönelik olarak yapmış olduğu toplumsal duyarlılık projelerinden biri olan ''İşitme Engelliler İşaret Dili Teorik ve Uygulamalı Eğitim Kursu''nun hedeflerini ve üniversitede özel gereksinimli bireyler için yürütülmüş olan Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası, Bedensel Engelliler Badminton Turnuvası ve Bocce Şampiyonası'yla ilgili projeleri anlattı.
     Eğitmen Çiğdem Kader Kaya da amaçlarının İşitme Engelliler İşaret Dili Teorik ve Uygulamalı Eğitim Kursuyla duyma engelli bireylere farklı bir pencereden bakılmasını sağlamak olduğunu ifade etti.
     Etkinlik, kursun eğitmeni Kaya'ya katkılarından dolayı çiçek ve hediye takdimi, Rektör Güder, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Dalkız ve fakülte dekanlarının kursiyerlere sertifikalarını vermesiyle sona erdi.