MİLLİ EĞİTİM İLE İLGİLİ SORUNUMUZ YOK

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ GENÇ: ''EĞİTİM ÖĞRETİMLE İLGİLİ HERHANGİ BİR SORUNUMUZ YOK''

MİLLİ EĞİTİM İLE İLGİLİ SORUNUMUZ YOK
İl Milli Eğitim Müdürü Şenol Genç, yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle hazırlıkların tamamlandığını belirterek, ''Eğitim öğretimle ilgili herhangi bir sorunumuz yok''dedi.
     Genç, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda, yaptığı açıklamada, okullara kayıtların devam ettiğini, bu yıl 25 bin 201 öğrencinin liseye gideceğini söyledi.
     Hatay'da meslek ve anadolu lisesi sayısını arttırmak için çalıştıklarını ifade eden Genç, şöyle devam etti:
     ''2013 yılından itibaren artık tüm liseler meslek ve anadolu lisesi olacak. Bu kapsamda ilimizde şu an 9 anadolu, 8 meslek ve 2 düz lisemiz var. Amacımız, liseyi bitiren çocuklarımızın meslek sahibi olmasını sağlamak. Onları kalifiyeli hale getirmek. Çünkü her öğrenci üniversiteyi kazanamıyor. Liselerin meslek ve anadolu lisesine dönüştürülmesiyle kalifiye eleman sorununu çözeceğiz. Ayrıca meslek liselerinde ihtiyaç duyulan bölümleri açmaya çalışıyoruz.''
     Okul öncesi eğitimin Hatay'da zorunlu hale geldiğinin altını çizen Genç, ''Tüm okullarımızda okul öncesi bölümü var. Kentimizi okul öncesinde birinci il yapmak için çaba gösteriyoruz'' diye konuştu.
     Eğitim öğretimin kaliteli hale getirilmesi için çaba gösterdikleri belirten Genç, bütün okullara akıllı tahta yerleştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.
     Genç, eğitim öğretimle ilgili herhangi bir sorunlarını bulunmadığını ifade etti.
     KPSS'de kopya iddiaları nedeniyle öğretmen atamalarının ertelenmesinin Hatay'da bir sıkıntı oluşturmayacağını vurgulayan Genç, ''Bu yıl atamayla 300 öğretmen görevlendirilecekti. Ancak atamaların ertelenmesi nedeniyle bu görevlendirme biraz gecikecek. Gerekirse eğitim öğretimin aksamaması için ücretli öğretmen görevlendireceğiz'' dedi.