MKÜ 17. BAHAR ŞENLİĞİ BAŞLADI

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, bahar şenlikleri ile kente, bölgeye ve ülkeye kültürel ve sanatsal anlamda katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.
MKÜ 17. BAHAR ŞENLİĞİ BAŞLADI
   Güder, 17. Bahar Şenliği etkinlikleri kapsamında, Atatürk Anıtı'na çelenk koyma töreninin ardından yaptığı konuşmada, MKÜ'nün kuruluşunun 19. yılında dinamik, üretken, hedefleri ve ruhu olan bir Yükseköğretim kurumu olarak, birikimlerini, tarihsel sorumluluklarını, dinamik gençliğini koruyan ve kalıcı kılan bilimin ve hoşgörünün yuvası olduklarını kaydetti.
 
 
 

     Geleneksel hale gelen bahar şenlikleri ile öğrencilerin çok yönlü birey olmalarını sağlamayı hedeflediklerini belirten Güder, öğrencilerin kültürel, sanatsal ve sportif çalışmalarını sunma, toplumun içerisinde bireysel sorumluluk kullanma ve halkla bütünleşmelerini gerçekleştirmeyi amaçladıklarını söyledi.
     Güder 17 Bahar Şenlikleri ile gösteri, sergi ve konser gibi çeşitli etkinliklerle, üniversite çalışanları, öğrenciler ve Hatay halkının kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerinden yaralanmalarını sağlamayı umduklarını ifade etti.
     Konuşmaların ardından Atatürk Anıtı'ndan başlayıp rektörlüğe kadar süren 75. Yıl Gençlik Yürüyüşü düzenlendi.
     Yürüyüşe Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, MKÜ Rektör yardımcıları, Öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.