MKÜ DE ETİK KURUL

Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Etik Kurulu son toplantısında üniversite mensuplarına yönelik ‘Etik Rehberi’ni hazırladı.

MKÜ DE ETİK KURUL

Doç.Dr.Tülin Ural başkanlığında toplanan etik kurul, üniversitenin etik vizyonu, misyonu, amaçları, stratejileri ve 11 farklı alanda üniversite etik ilke ve kurallarını belirledi. Etik Kurul Başkanı Doç Dr. Uraltoplantıda yaptığı konuşmasında, üniversitenin etik vizyonunu şu sözlerle açıkladı: “Etik vizyonumuz; öncelikle üniversitemiz olmak üzere, toplumda etik duyarlılığı geliştirmek ve toplumsal yaşamı ilgilendiren davranış ve kararların etik değer, ilkeler ve kurallar çerçevesinde gerçekleşmesini sağlayacak etik bilinci oluşturmaktır. Böylelikle varılmak istenilen konum, Türkiye üniversiteleri arasında etik bilinci yüksek üniversitelerden birisi olmaktır.”Yapılan etik kurul toplantısında önümüzdeki günlerde üniversite iş yaşamında etik duyarlılığın oluşturulması ve etiğin içselleştirilmesine ilişkin bir panelin düzenlenmesi planlandı.Etik kurul, aynı zamanda Antakya ilindeki kamu kurum ve kuruluşlara etiğin felsefesi, kamu etiği, iş etiği, çıkar çatışması, şeffaflık, hesap verilebilirlilik ve meslek etiklerigibi konularda konferans ve paneller düzenleyecek.

 

MKÜ DE ETİK KURUL haberi 07 Ekim 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  11040 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle