MKÜ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ SOSYAL BİLİMLER LABORATUVARI AÇILDI

 Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)Fen Edebiyat Fakültesi ' Sosyal Bölümler Laboratuvarı' düzenlenen törenle açıldı.
MKÜ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ SOSYAL BİLİMLER LABORATUVARI AÇILDI
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Arkeoloji, Antropoloji, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Uzaktan Algılama, Sedimantoloji ve Araştırma, Sanat Tarihi Araştırma ve Uygulama Bölümlerinden oluşan laboratuvarının açılışında yaptığı konuşmada, Sosyal Bilimlere önem verilmesi gerektiğini belirterek, ''Sosyal Bilimleri atlamak demek insan kaynaklarımızın yetersiz hale gelmesi demek oluyor. İnsan kaynaklarımızın yetersiz hale gelmesi yeni zafiyetlerimizin ortaya çıkması demektir'' dedi.
     MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder de Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı görevini yürütmekte olduğu bir buçuk yıl içerisinde üniversitede Sosyal Bilimler alanında Uygulamalı Laboratuvar eğitiminin verilmesi düşüncesiyle, ilgili Bölüm Başkanlarımızla işbirliği içerisinde projelendirdiklerini söyledi.
     Güder, bu laboratuvarlarla Sosyal Bilim disiplinlerinde yüksek öğretim almakta olan gençlerin uygulamalı eğitim imkanı yakalamaları, bu suretle bilgilerini sahaya çıktıklarında kolaylıkla uygulayabilmelerini temin etmek amacıyla açtıklarını kaydetti.
     Konuşmaların ardından laboratuvarının açılış kurdelesi Lekesiz, Rektör Prof. Dr. Güder ve Sosyal Bilimler Bölümü'nden bir öğrenci ile birlikte kesildi.
     Törende MKÜ Coğrafya Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Korkmaz tarafından Hatay Valisi Celalettin Lekesiz ve Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder'e birer kabartma Türkiye haritası hediye edildi.