MKÜ Genç Girişimciler Konferansı

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Kariyer ve Girişimcilik Topluluğu (KAGİT) tarafından düzenlenen ''Genç Girişimciler Konferansı'' MKÜ Atatürk Konferans Salonu'nda yoğun bir katılımla gerçekleştirildiği bildirildi.
MKÜ Genç Girişimciler Konferansı
 MKÜ Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, programda Kariyer ve Girişimcilik Topluluğu (KAGİT) Yönetim Kurulu Başkanı Birtan Şahin, KAGİT olarak düzenledikleri ''Girişimcilik'' konulu konferans ile alanlarında uzman eğitimcilerin iş hayatına dair tecrübelerinden yararlanacaklarını söylediği, kaydedildi.
     MKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Dalkız etkinlikte yaptığı konuşmada, hayatın her döneminde bilgiyle yoğrularak öğrenme sürecinin devam ettiğini, bu çerçevede başarıya odaklanma ve lider vasıflarına sahip olma hayatın akışını belirleyeceğini belirtti.
 
     Çizilen bu yolda zamanın hızla geçtiği ve hata yapma payının minimum olduğunun altını çizen Dalkız, ''Geçmiş tecrübelerden yararlanma gerekliliğinin, girişimci gençler için iş dünyasında kendini kanıtlayan, kariyerinin zirvesinde bir liderin büyük bir değer olduğunun farkındayız. Bu farkındalıklara uzman değerli konuklarımızın bilgilerinden istifade ederek, öğrencilerin sosyal bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olmayı, kişisel gelişimlerine destek olmayı, gelecek odaklı, yenilikçi ve ekip çalışmasını benimsemiş girişimciler olarak iş hayatına atılmalarını sağlamayı amaçladık'' ifadelerini kullandı.
     Dalkız, mezun olma aşamasında veya mezun olan her öğrenciye, iş fikirlerini hayata geçirmesini sağlayacak fırsatlar yaratan ülkenin önde gelen öğrenci topluluklarından biri olan KAGİT'in ''En büyük başarılar küçük adımlar ile başlar'' ilkesiyle hareket ettiğini, attıkları her adımla ''Kariyer Danışmanlığı ve Girişimcilik'' hizmeti sunmakta ve başarılarını bu sayede katladıklarını bildirdi.
     Genç girişimci, ''uniaktivite.net'' ve ''M3 Works'' isimli organizasyon şirketinin sahibi Erdem Genç, takım ruhu değerlerinin kazanılması için katılımcılılarla birlikte motivasyon etkinliği yaptığı, motivasyon çalışmasının ardından MKÜ Rektör Yardımcısı Dalkız katılımlarından dolayı Genç'e plaket verdiği belirtildi.

     Programda ''sunumax.com'' sahibi Sadık Kocabaşa, genç girişimcilere yurt dışından bazı örnekler, ERVACO Kurumsal Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Genel Müdürü Serdar Vayisoğlu da genç girişimcilere, kurumsal gelişim ve verimlilik sağlamaya yönelik eğitim ve danışmanlık, bilgisayar yazılımı, donanım ve satış, teknik destek, finansal danışmanlık, KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimleri, sosyal paylaşım ağları üzerinde reklam ve pazarlama konularında bilgiler verdikleri kaydedildi.
     KAGİT Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Önk, katılımcılara plaket takdim etti ve ''Yetenek Sizsiniz'' yarışmasının finalisti ve kum sanatıyla ilgilenen Ramazan Yumrutepe'nin katılımcılara eşsiz bir seyir yaşattığı gösterisinden sonra tüm katılımcılara katılım sertifikası verilmesiyle konferans sona erdiği bildirildi.