MKÜ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ ÖZEL YETENEK SINAVI 2. AŞAMASI YAPILDI

MKÜ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ ÖZEL YETENEK SINAVI 2. AŞAMASI YAPILDI

   Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim-Heykel ve Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Özel Yetenek Sınavı’nın II. aşaması yapıldı.

22 Ağustos 2011 Pazartesi günü gerçekleşen sınavın I. Aşaması olan Desen sınavında başarılı olan adaylar, II. Aşama Sınavı’na girmeye hak kazanmışlardır.

 Adayların I. Aşama Sınav sonuçları, 23 Ağustos 2011 Salı günü saat: 11.00’de Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı’nda ve üniversitemiz web sitesinde ilan edilmiş olup I. aşamayı geçen adaylar; II. Aşama Sınavı olarak belirlenen ve 2 aşamada gerçekleşecek olan Genel Kültür Testi ve İmgesel Tasarım sınavlarına tabi tutulmuştur.


24 Ağustos 2011 Çarşamba günü saat: 10:00-10:40 arasında adaylar; genel, güncel ve sanatsal bilgilerden oluşan çoktan seçmeli 40 soruyu içeren Genel Kültür Testi’ne tabi tutulmuştur. Bu sınavda adayların genel kültür düzeyi ölçülmüştür.


Ardından adaylar; aynı gün saat: 14:00-15:00 arasında da seçme niteliğinde olan İmgesel Tasarım sınavına tabi tutulmuştur. Bu aşamada; adayların hayal gücünün zenginliği, görme-algılama, hacim-kütle, ışık-gölge, perspektif ilişkileri ve bunu yansıtabilme becerileri ölçülmüştür. Adaylar, verilen bir konuyu kurşun kalemle 50x70 cm. boyutundaki resim kağıdına çizmişlerdir.

Beğendiniz mi?
Okunma
Tarih
Kategori
Şehir
Kaynak