MKÜ İSKENDERUN MYO'DA GÖREV DEVİR-TESLİMİ

REKTÖR YARDIMCILIĞINA ATANAN PROF. DR. ALİ KOÇ, OKUL MÜDÜRLÜĞÜ GÖREVİNİ YRD. DOÇ. DR. MURAT BİKÇE'YE TESLİM ETTİ
MKÜ İSKENDERUN MYO'DA GÖREV DEVİR-TESLİMİ
Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) İskenderun Meslek Yüksekokulu (İMYO) Müdürlüğü'nü 3,5 yıldır sürdüren ve MKÜ rektör yardımcılığına atanan Prof. Dr. Ali Koç, görevini MKÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Bikçe'ye teslim etti.
     İMYO toplantı salonunda yapılan, görevi devir-teslim törenine MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Öğretim üyeleri, okulun akademik ve idari personeli katıldı. Rektör Prof. Dr. Güder, törende, İMYO'nun tüm akademik ve idari personeliyle uyum içerisinde bugüne kadar el birliği ve uyum içerisinde sergilediğini belirttiği kararlı ve ciddi adımlarını, bugünden sonra da sürdüreceğine inandığını söyledi.
     Üniversitenin tüm kesimlerinde çalışmalarına katkı ve destek verilmesinin onur ve sevincini yaşadığını kaydeden Güder, şöyle konuştu:
     ''MKÜ Rektörlüğü görevine atanalı 1,5 ay oldu, bu süre içinde on yıldır şerefle çalıştığım üniversitemizin tüm kesimlerinde bir sevgi seli içinde çalışmalarımıza katkı bulmanın sevincini yaşıyorum. İMYO olarak, bugüne kadar sergilediğiniz ciddi ve kararlı adımları ve performansı, sorumluluğunu taşıdığınız eğitimcilik mesleğinin vakar ve ciddiyetine yakışır şekilde bugünden yarına sürdürmeye devam edeceksiniz. Ülkemizin ihtiyacı nitelikli gençler yetiştirerek, ülkemizin sosyal ve ekonomik refah düzeyinin artmasını, milli gelirin artması ve adaletli bir şekilde paylaşılarak insanımızın huzur ve mutluluğunun artmasına, bu yolla ülkede bir barış havasının estirilmesine,demokrasimizin güçlenmesine, insan haklarının yükselmesine, Avrupa İnsan Hakları sözleşmesi ve İnsan Hakları Evrensel beyannamesi ile teminat altına alınmış olan insan hak ve özgürlüklerinin Anayasamızda ve yasalarımızda ifadesini bulduğu şekliyle yaşatılması ve yaşanması için önemli gayret ve çabalar sarf edeceğinize yürekten inanıyorum.''
     Rektör Yardımcılığı görevine atanan Prof. Dr. Ali Koç da, ''Görevimiz süresince hep birlikte uyum içerisinde çalıştık, birşeyler yapmaya çalıştık ama yapılacak daha çok şey var, yeni Müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Murat Bikçe ile de el birliği ve uyum içinde çalışacağınıza inanıyorum, yeni Müdürümüze hoş geldiniz diyorum, hepinize başarılar diliyorum'' dedi.
     Konuşmalar ardından MKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Koç'a plaket verilirken okulun El Sanatları Öğretim Görevlileri Ebru Karakelle Yıldız, Elmas Aydın ve Nagihan Salık'ın işlediği el işleme sim sırma Türk Bayrağı hediye edildi.