MKÜ MEZUNİYET TÖRENİ

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, mezun olan gençlerin millete layık aydın bireyler olacağına inandığını söyledi.
MKÜ MEZUNİYET TÖRENİ
Güder, Tayfur Sökmen Yerleşkesi'nde 2010-2011 akademik yılı mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, 6 bin 500 öğrenciye diplomalarını vermenin gurur ve mutluluğunu yaşadığını belirtti.
     Mezuniyet törenlerinin hem öğrencinin hem de üniversitenin başarı öyküsünü ortaya koyduğunu belirten Güder, öğrencilerin, velilerin ve akademik kadronun bir arada tek vücut olmasının kendilerini gururlandırdığını ifade etti.
     Güder, gençleri, toplumu yüceltmek adına eğitmenin gururunu yaşadıklarını ifade ederek ''Gençlerin bu yüce milletin aydın birer bireyi olacağına inancımız tamdır. Hiç kimse başarı merdivenlerini çalışmadan ulaşamamıştır. Hayat bir mücadeleden ibarettir. Bundan sonra daha çok çalışarak hedeflerinizi gerçekleştireceğinize eminim'' diye konuştu.
  
  
     Hayatlarını yarınları kurmak üzere bu gençleri yetiştiren velilere seslenen Güder, ''sizlere her anlamda yetişmiş millete hizmet etmeye hazır gençler emanet ediyoruz'' dedi.
     Vali Vekili Kadim Doğan ise meslek sahibi olmak için üniversiteye gelen gençler, kollarına altın bilezik taktıklarını ifade etti.
 

     Medeniyetlerin beşiği, sevgi, barış ve hoşgörünün merkezi olan Hatay'da okuduklarını hatırlatan Doğan, ''Bugün aldığınız diploma emiğinizi temsil ediyor'' dedi.
     Konuşmalardan sonra, öğrencilere diplomaları dağıtıldı. Tüm öğrenciler aynı anda kep fırlattılar ve aileleriyle diploma sevincini paylaştılar.
 
     Törene, Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, İŞKUR Müdürü Ahmet Uyanık, Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Güven ve diğer yetkililer ile öğretim görevlileri, öğrenci velileri katıldı.
MKÜ MEZUNİYET TÖRENİ haberi 13 Haziran 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  55300 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle