MKÜ Oryantasyon Etkinlikleri

<span style="background-color:rgb(247, 242, 242); color:rgb(34, 34, 34); font-family:ubuntu,sans-serif; font-size:13px">Erasmus ve Mevlana &ouml;ğrenci ve personel değişim programları kapsamında 2015-2016 akademik yılı G&uuml;z yarıyılında &Uuml;niversitemizde &ouml;ğrenim g&ouml;ren 14 uluslararası &ouml;ğrenciye Rekt&ouml;rl&uuml;k Uluslararası İlişkiler Birimi tarafından 13 Ekim 2015 Salı g&uuml;n&uuml; oryantasyon ve bilgilendirme toplantısı d&uuml;zenlendi.</span>
MKÜ Oryantasyon Etkinlikleri
Programın sabahki kısmında Veteriner Fakültesi konferans salonunda Uluslararası İlişkiler Birimi personeli tarafından öğrencilere Türkiye, Hatay ve Üniversitemizi tanıtıcı sunumlar yanında Türk Dili ve Türk Kültürü konularında bilgilendirme sunumları yapıldı. Sunumlardan sonra uluslararası öğrenciler, bölüm Erasmus koordinatörleri ve Uluslararası İlişkiler Birimi personeli, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Eren tarafından Rektörlük Binasında kabul edildi. Daha sonra öğle yemeğinin ardından öğrenciler için St.Pier kilisesi, Arkeoloji Müzesi ve Habibi Neccar Cami olmak üzere şehir gezisi düzenlendi.2015-2016 akademik yılı Güz yarıyılında Üniversitemizde Erasmus programı kapsamında 12 öğrenci, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, İktisat ve İşletme bölümlerinde, Mevlana programı kapsamında ise 2 öğrenci Arkeoloji bölümünde öğrenim ve staj faaliyeti yürütüyor.2014-2015 akademik yılında üniversitemiz Erasmus+ programı çerçevesinde öğrenim ve staj amacıyla yaklaşık olarak 150 öğrenciyi, ders verme ve eğitim alma amacıyla da 35 personeli Avrupa’daki anlaşmalı üniversitelere gönderdi. Aynı dönemde yaklaşık 15 öğrenci ve 20 personel de üniversitemizi ziyaret ederek akademik faaliyet gerçekleştirdi.
MKÜ Oryantasyon Etkinlikleri haberi 22 Ekim 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  2735 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle