MKÜ REKTÖRÜ CANDA: -''SINAV TEDBİRLERİ ARTIRILDI''

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. M. Şerefettin Canda, KPS sınavındaki tedbirlerin artırıldığını bildirdi. 
MKÜ REKTÖRÜ CANDA: -''SINAV TEDBİRLERİ ARTIRILDI''
Canda, yazılı açıklamasında, 28 Kasım?da yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili ''Sınav Merkezi Yöneticileri Uygulama ve Bilgilendirme Toplantısı'' na katıldığını, bu toplantıda güvenlik tedbirlerinin ve alınacak önlemlerin görüşüldüğünü belirtti.
     Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlük Binası Mavi Salon?da gerçekleştirilen toplantıya ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, ÖSYM Yürütme Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Ercan Öztemel, Prof. Dr. Ensar Gül, Prof. Dr. Ömer Pekşen ve üniversite sınav merkezi yöneticilerinin katıldığını belirten Canda, şunları kaydetti:
     ''28 Kasım Pazar günü yapılacak KPSS Ortaöğretim Önlisans sınavı ve bundan sonraki sınavlar için bazı önlemler alındı. Buna göre, sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerin üstleri dedektörle ve elle aranacak. Cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth ve benzeri cihazlar, küpe, kolye, broş, metal para gibi eşyalar bina içine alınmayacak. Çanta ve benzeri eşyalar sınava getirilmeyecek. Adaylar sınavın yapılacağı binaya sadece giriş ve kimlik belgesi, özel kimlik belgesi ve son altı ay içerisinde çekilmiş bir adet fotoğraf ile alınacak. Sınav için gerekli olan iki adet kurşun kalem, silgi, kalemtraş, peçete, su ve şekerleme ÖSYM tarafından her bir aday için soru kitapçığı ile birlikte temin edilecek.''
     Canda, sınavın yapıldığı her salonda ÖSYM tarafından temin edilen duvar saatinin bulunacağını, sınava giren adayların fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı ve pasaport kabul edileceğini, nüfus cüzdanı yanında olmayan adayların kesinlikle sınava alınmayacağını kaydetti.