MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. CANDA

MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. CANDA: -''BU DÖNEM MKÜ'YE 152 YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI''
MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. CANDA
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Şerefettin Canda, bu dönemde MKÜ'ye 152 yabancı uyruklu öğrencinin kayıt yaptırdığını bildirdi.
     Canda, yazılı açıklamasında, yabancı uyruklu öğrencilerin MKÜ'ye ilgili göstermelerinden onur duyduklarını, ilk kez yabancı uyruklu öğrenci alınmasına karar verildikten sonra 400 öğrencinin başvurduğunu, bunlardan şartları uyan 152 kişinin kesin kayıt yaptırdıklarını kaydetti.
     Dört yıldır üniversiteyi çağdaş düzeye çıkarma çabası içinde olduklarını, bunda Avrupa Üniversite Reformu Sürecine aktif katılmalarının büyük rolünün bulunduğunu vurgulayan Canda, şöyle devam etti:
     ''Yabancı uyruklu öğrencilerin yoğun ilgisi Tıp Fakültesine olmuştur. Sürekli yenilediğim gibi üniversitemizi ve Hatay'ı Ortadoğu'nun sağlık merkezi yapmaktır. Bu çabamız dış ülkelerde de yankı bulduğunu gösteriyor. Mustafa Kemal Üniversitesine önümüzdeki yıllarda ilgi daha da artacaktır. Çünkü üniversitemizin akademik kadrosu genç, yurtsever, çalışkan ve bilim odaklı çalışan bilim insanlarından oluşmaktadır. Bilim üretim ve eğitim sürecini olumlu etkileyen eğitim teknolojisi yatırımlarını yaptık. İleriki yıllarda bu yatırımların ürünlerini alacağız. Üniversitemiz yakın zamanda ülkemizin saygın üniversiteleri arasına katılacağına inanıyorum.''
     Canda, MKÜ'ye kayıt yaptıran yabancı öğrencilerin Gürcistan, ABD, Azerbaycan, Bulgaristan, Yunanistan, İran, Almanya, Suriye, Kosova, Hollanda, Irak, Türkmenistan, Rusya ve Kırgızistan olduğunu da belirtti.
MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. CANDA haberi 29 Eyl 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  21160 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle