MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. GÜDER'TÜM SEKTÖRLERLE İL BİRLİĞİ İÇERİSİNDE OLMAK İSTİYORUZ

- Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, tüm sektörlerle el birliği içerisinde hareket etmek istediklerini belirtti.
MKÜ REKTÖRÜ PROF. DR. GÜDER'TÜM SEKTÖRLERLE İL BİRLİĞİ İÇERİSİNDE OLMAK İSTİYORUZ
 Güder, Hatay Sosyal Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerini makamında kabulünde yaptığı konuşmada, derneklerin toplumda yaşanan çekişme ve kutuplaşmanın azaltılması anlamında katkısının büyük olduğunu kaydetti.
     Üniversitelerin toplumun çimentosu olduğunu ifade eden Güder, şunları söyledi:
     ''Kültürel ve fikrî araştırmalar yapabileceğimiz Cemil Meriç Düşünce ve Kültürel Araştırmalar Merkezi adı altında yeni bir merkez kuruyoruz. Bölgemizin tarihi ve arkeolojik eserler bakımından son derece zengin bir yer olması nedeniyle bu konuda çalışmalar yürütüyoruz. MKÜ olarak tüm sektörlerle iç içe el birliğiyle hareket etmek isteriz. Dernekler beşeri yönlerin araştırıldığı birer laboratuvardır. Toplumda bir takım çekişmeler, kutuplaşmalar olmaktadır. Bunların azaltılması derneklerin katkısı büyüktür. Bu kutuplaşma ve çekişmelerin azaltılması için Üniversitemize büyük görevler düşüyor. Üniversiteler toplumun çimentosudur. Bu anlamda elimizden geleni yapacağız''
     Hatay Sosyal Dernekler Federasyon Başkanı Taşçıoğlu da üniversiteyle işbirliği içerisinde olmak istediklerinin altını çizerek, yürütmüş oldukları faaliyet ve amaçları hakkında bilgi verdi.