MKÜ'DE DEVİR TESLİM TÖRENLERİ

Mustafa Kemal Üniversitesi'nde (MKÜ) bazı birim müdürlerinin değiştiği bildirildi.
MKÜ'DE DEVİR TESLİM TÖRENLERİ
MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, devir-teslim töreninde yaptığı konuşmada, yeni yönetim olarak bir çalışma ekibi oluşturduklarını belirtti.
     Rektörlük görevini devraldıktan sonra birimlerde meydana gelen görev değişiklikleri nedeniyle kurumda kalıcı bir gelenek oluşturmak adına devir teslim törenleri düzenlediklerini ifade eden Güder, şöyle devam etti:
     ''Kurumumuza hizmet etmiş olan arkadaşlarımıza hizmetlerinin karşılığı olarak bir şükran plaketi hazırlıyoruz. Yeni yönetici arkadaşlarımızın kurumumuzu tanıması kurum yönetiminin herhangi bir olumsuzluğa neden olmadan değişmesini, eski yöneticilerin bilgi birikiminden yararlanılmasını, çalışmalarımıza huzur içerisinde ve enerji dolu bir şekilde devam etmeyi düşünüyoruz''
     Güder, şimdiye kadar rektör yardımcıları, Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi ve bazı okulların müdürlerinin de değiştirildiğini belirterek, '' Görevinden ayrılmak isteyen arkadaşlarımız oldu. Bu kapsamda yeni görevlendirdiğimiz arkadaşlarımız var. Bu bir bayrak yarışıdır. Kurum içinde görev değişiklikleri kurumları daha ileriye götürmek üzere üstlenilen önemli sorumluluklardır. Bu sorumlulukların yerine getirilmesinde kurum içerisinde iş barışının sağlanması ve geliştirilmesine yönelik adımların atılması gerekiyor'' diye konuştu.
     Konuşmalardan sonra, Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek okulu Müdürü Doç. Dr. Hasan Hallaçeli görevini Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Dicle Turhanoğlu'na, Antakya Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü görevini yürüten Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Osman Atahan, görevini Fen-Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Korkmaz'a devretti.
     Güder, 2 eski müdüre plaket verdi.