MKÜ'de eğitim kursu.

 Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) tarafından hazırlanan proje kapsamında, akademisyenlere, öğrencilere ve öğretmenlere yönelik ''İşitme Engelliler İşaret Dili Teorik ve Uygulamalı Eğitim'' kursu veriliyor.
MKÜ'de eğitim kursu.
 İşitme engellilerin kullandığı işaret dilini öğretmek amacıyla hazırlanan projenin, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) desteğiyle yürütüldüğü belirtildi.
     BESYO Müdürü Doç. Dr. Ahmet Koç, Tayfur Sökmen Yerleşkesi Atatürk Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, projenin, üniversitenin özel gereksinimli bireylere yönelik olarak yapmış olduğu toplumsal duyarlılık çalışmalarından biri olduğunu söyledi.
     Koç, kursa katılan öğretmen ve öğrencilerin, işitme engelli çocuklar ile daha iyi iletişim kurmasını sağlamak ve farklı spor branşlarında eğitilmelerine katkıda bulunmak amacıyla hazırlanan projenin, BESYO'dan mezun öğrencilerin işitme engelli spor kulüplerinde antrenör olarak istihdam edilmelerine de imkan sağlayacağını kaydetti.
     Kursun, işitme engelliler spor branşlarının daha deneyimli antrenörler tarafından yönetilmesine yardımcı olacağını ve işitme engelli sporcuların uluslararası arenadaki başarılarını daha da artırmasına katkı sağlayacağını vurgulayan Koç, şunları kaydetti:
     ''Projenin devamında, işitme engelliler ile ilgili kuruluşlarla işbirliği içerisinde sosyal ve sportif aktiviteler gerçekleştirilecektir. Bu proje sonunda İşitme Engelliler Spor Federasyonu ile işbirliğimiz kurulacak. İşitme engelliler işaret dilinin, BESYO'da seçmeli ders olarak okutulması için girişimlerde bulunularak BESYO'da işitme engellilere yönelik yaz okullarının açılması planlanmaktadır. Proje sonununda öğretim elemanı, öğrenci ve öğretmenlerin, alacakları işaret dili eğitimi sayesinde kurumlarında 1 yıl içerisinde işaret dili ile ilgili kabul edilebilir en az birer proje hazırlamaları da bekleniyor. Eğitim alan katılımcılar başta kurumlarındaki öğretim elemanları ve çalışanlar olmak üzere öğrencilerle de bu eğitimden kazandıklarını paylaşacaklardır.''
     Koç'un konuşmasının ardından projenin yürütücüsü Öğretim Görevlisi Ayhan Kabakçı, eğitmen Çiğdem Kader Kaya kursun kursiyerlere eğitim verdi.
     Kursun, 5 gün süreceği bildirildi.
MKÜ'de eğitim kursu. haberi 27 Ocak 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  25125 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle