MKÜ'de girişimcilik konferansı

 Mustafa Kemal Üniversitesi'nde (MKÜ) DUELCOM International'ın CEO'su Baybars Altuntaş tarafından ''girişimcilik'' konferansı düzenlendi.
MKÜ'de girişimcilik konferansı
MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Atatürk Konferans Solunu'nda düzenlenen konferansın açış konuşmasında, öğrencileri, kariyer ve meslek girişimciliği konusunda çeşitli kongre ve konferanslarla aydınlatmaya çalıştıklarını söyledi.
     Girişimciliğin son dönemde gerek Türkiye, gerekse dünya için son derece önemli bir yer tuttuğunu belirten Güder, bu alanda Türkiye'nin en önemli isimlerinde olan Altuntaş'ı MKÜ'de ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını ifade etti.
     Güder'in konuşmasının ardından kürsüye çıkan Altuntaş ise sıfırdan baslayan girişimcilik serüvenini Beyaz Saray'a kadar ulaştırmayı nasıl başardığını ve yaşadığı deneyimleri öğrencilere anlattı.
     Türkiye'nin, dünyada girişimcisini destekleyen ülkelerin başında geldiğini vurgulayan Altuntaş, ''Girişimcilik bir işe odaklandığında yalnızca o işi yapmaktır. Bir işte başarılı olmak çok çalışmakla değil o işin üstesinden gelmeye çalışmakla mümkündür'' diye konuştu.
     Yaklaşık 2 saat süren konferans, soru-cevap bölümünün ardından son buldu.