MKÜ'de sertifikalı müzik kursu seçmeleri

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı işbirliğiyle sertifikalı müzik kursu seçmeleri düzenlendiği belirtildi.
MKÜ'de sertifikalı müzik kursu seçmeleri
 MKÜ Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, 2011-2012 öğretim yılında konservatuvar müzik bölümü ile Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde açılan sertifika programı kapsamında, ilköğretim ve lise düzeyinde özel yetenek sınavıyla öğrenci seçmelerinin yapıldığı kaydedildi.
     Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Halil Demirer, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bayram Özer'in katılımıyla gerçekleşen seçmelere, 27 kişinin başvurduğu ifade edildi.
     Açıklamada, yaylı, üflemeli, vurmalı çalgılar ve piyano eğitimi almak üzere 17 kişinin girdiği sınavda, adayların müzik kalitelerinin yeterli olup olmadığı konusunda ölçme ve başarılı olan adayların belirlenmesinin amaçlandığı belirtildi.
     Müzikal duyma yeteneğinden alınan puanın yüzde 60'ı ile müzikal söyleme sınavından alınan puanın yüzde 40'ının toplanarak, 100 üzerinden özel yetenek sınav puanının hesaplanmasıyla 50 ve üzerinde puan alan adayların başarılı sayılarak sıralamaya girdiği sınavda, yaylı, üflemeli, vurmalı çalgılar ve piyano eğitimi almak üzere 10 adayın başarılı bulunduğu bildirildi.