MKÜ'DE YANGIN TATBİKATI

 Mustafa Kemal Üniversitesi'nde (MKÜ) yangın tatbikatı gerçekleştirildi
MKÜ'DE YANGIN TATBİKATI
Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlük binası arka bahçesinde, Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, öğretim üyeleri, idari personel ve güvenlik görevlilerinin katılımıyla yangın tüpünün doğru kullanımı konusunda uygulamalı eğitim verildi.
     MKÜ Sivil Savunma uzmanı Nabi Yıldız Alkan, tatbikat öncesinde yaptığı konuşmada, Hatay'ın birinci derece deprem kuşağında olması nedeniyle olası felakette evde, işyerinde yangına karşı önlemler ve başlangıç yangınlarında ilk müdahalenin önemini anlattı.
     Alkan, ayrıca üniversite yönetiminin konuya gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ederek uygulamanın tüm fakülte ve bölümlere yayılarak süreceğini söyledi.
     Rektör Prof. Dr. Güder de bu etkinliklerin çalışanları bilgilendirme konusunda fayda sağlayacağını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.
     Konuşmalardan sonra, yangın tatbikatında görevlilerin yanı sıra Rektör Güder de yangın söndürme cihazıyla müdahalede bulundu.
 
 
MKÜ'DE YANGIN TATBİKATI haberi 14 Ocak 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  20820 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle