MKÜ'DE YEMEK YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) İskenderun Turizm Meslek Yüksekokulu'nda yemek yarışması düzenlendi.
MKÜ'DE YEMEK YARIŞMASI DÜZENLENDİ
 İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, yarışma dolayısıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, turizm için tanıtımın önemine dikkati çekti.
     İhsan Su, yarışmanın yöresel yemeklerin tariflerinin gelecek nesillere ulaştırılması yönünden de önemli olduğunu kaydetti.
     MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder de yarışmanın İskenderun'un tanıtımı açısından da bir fırsat olduğunu ifade ederek, organizasyonun planlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
     Yarışmada sıcaklarda 23, soğuklarda 34, tatlılarda ise 18 yemek jürinin beğenisine sunuldu.
     Yarışma sonunda sıcak yemeklerde Hafize Gökalp ''maklube'' ile birinci, Kader Mazman ''islim kebabı'' ile ikinci ve Semra Açıkyol ''tuzda tavuk'' ile üçüncü, soğuk mezelerde Nida Saçu ''çiğ köfte'' ile birinci, Tuğba Pekşen ''dolma'' ile ikinci, Nihal Arhan ''kekik salatası'' ile üçüncü, tatlılarda ise Semiha Şanlı ''ağlayan pasta'' ile birinci, Kader Mazman ''gül tatlısı'' ile ikinci, Mustafa Kara ''kaymaklı ekmek kadayıfı'' ile üçüncü oldu.