MKÜ'NÜN ATIL HALE GELEN ARAŞTIRMA MERKEZİ'NİN SAĞLIK OCAĞI OLMASI İSTENİYOR

Dörtyol ilçesinin Sincan köyünde 6 yıl önce Mustafa Kemal Üniversitesi'nin (MKÜ) kullanması için bir hayırsever tarafından yaptırılan ancak atıl duruma gelen ''MKÜ Araştırma Merkezi'' nin Sağlık Ocağı olarak değerlendirilmesi isteniyor.  
MKÜ'NÜN ATIL HALE GELEN ARAŞTIRMA MERKEZİ'NİN SAĞLIK OCAĞI OLMASI İSTENİYOR
  Sincan köyü Muhtar İnayet Koca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Payas beldesi Sincan köyünde İşadamı Ahmet Aksoy tarafından binası yaptırılan ve içerisi tefriş edilen MKÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Prehistorya Anabilim Dalı Araştırma Merkezi'nin 6 yıldan beri kullanılmadığını söyledi.
     Atıl durumda bulunan ve kullanılmayan binayı değerlendirmek istediklerini belirten Koca, gerekli yerlere başvurduğunu belirterek, şunları kaydetti:
     ''2004 yılında hayırsever işadamı Ahmet Aksoy tarafından, Sincan köyü yakınlarında bulunan Damlataşı Mağarası ve diğer bölgedeki tarihi dokuyu araştırmak ve bu konuda bilim adamlarının çalışmalarına kolaylık saklamak için arsası binası ve iç donanımı tefriş edilen bina boş duruyor. Şimdiye kadar bir MKÜ görevlisi gelerek binayı açmadı. Köyümüzde sağlık ocağı yok. Şayet burası kullanılmayacaksa sağlık ocağına çevirelim. Köyümüzde sağlık ocağı mevcut değil. Ciddi sağlık vakalarında vatandaşlar başka belde ve ilçelere gitmek durumunda kalıyor. Hayırsever Ahmet Aksoy'un da rızasını alarak burayı sağlık ocağına çevirmek istiyoruz.''
     Hayırsever iş adamının yeğeni Bestami Özkul, dayısının yaptığı bağışın atıl kalmasının kendilerini de üzdüğünü, bu nedenle, MKÜ'nün de iznini alınarak buranın sağlık ocağı yapılması konusunda gerekli desteği vereceğini kaydetti.