Muharip Gazilerden Vali Lekesiz'e ziyaret

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’e Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şube Başkanı Mehmet Ramiz Bakır ve yönetim kurulu üyeleri nezaket ziyaretinde bulundular.
Muharip Gazilerden Vali Lekesiz'e ziyaret
Dernek Başkanı Bakır, şehit ve gazilerimizin sorunları ile ilgilenmek üzere, şehit yakınları ve gaziler irtibat bürosunun Valilik bünyesinde oluşturulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Daha sonra Dernek Başkanı Bakır, Vali Lekesiz’e şehit yakınları ve gazilere göstermiş olduğu yakın ilgi dolayısıyla teşekkürlerini bildirdi ve dernek adına plaket takdim etti.
Vali Lekesiz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirmesinin ardından;“Bizler şehit yakınlarımızla ve gazilerimizle ilgilenmekle görevimizi yapıyoruz. Şehitlerimiz, gazilerimiz Vatan toprağını kutsal bilmişler ve bu topraklar uğruna yeri gelmiş canlarını vermişler. Devletimizin verdiği imkânlar ve yasalar çerçevesinde şehit yakınları ve gazilerimizle ilgilenmek görevimizdir. Şehit yakınları ve gaziler irtibat büroları bu nedenle oluşturulmuştur. Bu irtibat büroları sadece İl merkezinde değil, ilçelerimizde Kaymakamlıklar bünyesinde de oluşturulmuştur. Olur ki ulaşamadığımız birçok sessiz sessiz çığlığını atan insanımız vardır. Elimizden geldiği kadar bu insanlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Tüm şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sağlıklı ve huzur dolu bir ömür diliyorum.” dedi. Dernek başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin Vali Lekesiz ile bir süre daha sohbet etmelerinin ardından ziyaret sona erdi.