MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR GÜDER:

-''SOSYAL TOPLUM ÖRGÜTLERİ ÜLKEDE BARIŞ VE KARDEŞLİĞİN TESİS EDİLMESİNE KATKI SAĞLIYOR''
MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR GÜDER:
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, sosyal toplum örgütlerinin ülkede barış ve kardeşliğin tesis edilmesinde önemli katkılar sağladığını söyledi.
     Güder, Hatay Sosyal Dernekler Platformu Başkanı Mahmut Balcı ve yönetim kurulu üyelerini kabulünde yaptığı konuşmada, sivil toplum kuruluşlarının, kentin gelişiminde önemli katkı sağladıklarını kaydetti.
     Sivil toplum kuruluşlarının kurumlar ile vatandaşlar arasında köprü vazifesini gördüğünü ifade eden Güder, ''Böylece sağlıklı ve birbiriyle iletişim kurabilen, sorunların çözümünde el birliği ve dayanışma içinde yeni fikirler üreterek bulundukları bölgeye katma değer kazandırıyorlar' dedi.
     Güder, bugün Dünya Engelliler Günü olduğunu hatırlatarak, üniversite bünyesinde ''Engelliler Koordinasyonu Merkezi'' kurmayı planladıkları belirtti.
     Ocak ayı içerisinde yapılacak olan ilk senato toplantısında konuyu ele alacaklarını belirten Güder, şöyle devam etti:
     ''Yasalarla bizlere yüklenen bir görev olan aramızda yaşayan engelli vatandaşlarımızın haklarının korunması, sosyal hayata katılımlarının daha üst düzeye çıkarılması gerekmektedir. Üniversite olarak Özürlüler Koordinasyonu Merkezi kurmayı planlıyoruz. Bunu bu ay ilk kez toplanacağımız senato toplantısı içerisinde karara bağlayacağız.''
     Güder, MKÜ Tıp Fakültesi'nin bölge hastanesi olması için yeni üniteler açtıklarını ve farklı projeler ürettiklerini sözlerine ekledi.
     Hatay Sosyal Dernekler Platformu Başkanı Mahmut Balcı da konuşmasında göreve yeni başlayan Rektör Güder'e başarılar dileyerek, kentin gelişimi için MKÜ ile işbirliği yapacaklarını kaydetti.