Mustafa Kemal Üniversitesi’ne İzmir’de Büyük İlgi

Hatay Valiliği ile İzmir merkezli Hataylılar Sosyal Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından İzmir’de düzenlenen 3. Hatay Günleri’nde MKÜ büyük ilgi gördü.

Mustafa Kemal Üniversitesi’ne İzmir’de Büyük İlgi
Beş gün boyunca sazların çalınıp türkülerin söylendiği, davul zurnalara oyunların eşlik ettiği ve el işi gösterileriyle Hatay’ın tanıtıldığı fuar renkli görüntüleriyle ziyaretçileri büyüledi. Binlerce İzmirlinin ziyaret ettiği fuarın ilgi odağı ise yürüttüğü tanıtım faaliyetiyle Mustafa Kemal Üniversitesi oldu.  Yirmi bir yıllık geçmişi ve sahip olduğu çağdaş Cumhuriyet değerleriyle hızla büyüyen, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün adını gururla taşıyan üniversitemiz bir öğrencinin hayalini kurduğu fakülte ve bölümleriyle yediden yetmişe İzmirliler tarafından tam not aldı.

18-22 Eylül tarihleri arasında İzmir Fuar Alanı’nda gerçekleşen ve Hatay’ın değerlerinin İzmirlilerin beğenisine sunulduğu fuarın açılışında konuşan rektör yardımcımız Prof. Dr. Hüseyin Gözübenli, Hatay’ın dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri olduğunu ve binlerce yılın anlamlı izlerini barındırdığını ifade etti. Hatay’da farklı dinlerin ve kültürlerin bir arada, hoşgörü ve barış içinde yaşadığını dile getiren Gözübenli, Hatay’ın tarihini ve turistik değerlerini, folklorunu, yöresel mutfağını kısaca sahip olduğu bütün değerlerini İzmirlilere tanıtmak için burada olduklarını kaydetti. Konuşmasında Mustafa Kemal Üniversitesi’yle ilgili istatistiki bilgilere de yer veren Gözübenli, Mustafa Kemal Üniversitesi’nin 3 Enstitü, 14 Fakülte, 18 Meslek Yüksekokulu, 1 Devlet Konservatuarı, 1 Araştırma Hastanesi ve 20 Araştırma Merkezine sahip olduğunu, 2 binin üzerinde akademik ve idari personeli ile aydınlık yarınların emanetçisi 35 bin öğrenciye hizmet verdiğini belirtti.Fuara katılan ve Hatay’ı her yönüyle tanıma fırsatı bulan ziyaretçiler ise gözlerine ve kulaklarına hitap eden güzelliklerle doyasıya eğlendiler.