MÜZİK ÖĞRETMENİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

 Hatay'ın Dörtyol ilçesinde bir müzik öğretmeni, maddi durumu yetersiz öğrencilere kurs vererek onların eğitimine katkı sunmaya çalışıyor.
MÜZİK ÖĞRETMENİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
 Atatürk İlköğretim Okulu'nda müzik öğretmeni olarak görev yapan Kamuran Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendini eğitime adadığını, bu nedenle maddi durumu kötü olan ailelerin çocuklarına yardımcı olmaya çalıştığını söyledi.
     Kendi okulundaki öğrencilerin maddi durumlarını araştırdığını ve eğitimine devam edemeyecek olan yetenekli öğrencileri tespit ettiğini ifade eden Ünal, ''Bu öğrenciler ilköğretimden mezun olduktan sonra maalesef evlerinde oturacaklardı. Çünkü ailelerinin onları okutacak maddi gücü yok. Bu durum da beni çok üzüyordu. Bunun için hemen işe koyuldum. İhtiyaç sahibi öğrencileri tespit ederek onlara okul çıkışı ve hafta sonları ders verebileceğimi söyledim. Ailelerinin de onayını alarak 10 öğrenciyle çalışmaya başladık'' diye konuştu.

     Ünal, Okul yönetiminin de kendisine destek vermesiyle açtıkları kursta sıkı bir eğitime tabi tuttuğu öğrencilerden 8'inin Osmaniye Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi'nin özel yetenek sınavını kazandığını belirterek, şunları söyledi:
     ''Bir yıllık emeğimizin karşılığında 7'si kız 8 öğrencimin sınavı kazanarak Osmaniye Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi'ne girmesi beni mutlu etti. Bundan sonra sürekli olarak kurs vermeyi planlıyorum. Böylece hem öğrencileri daha iyi bir geleceğe hazırlayacağım, hem de onlara rehber olacağım.''
     İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şamil Temiz de Dörtyol'dan 8 öğrencinin Osmaniye Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Anadolu Lisesini kazanmasından mutlu olduklarını söyledi.
     Öğrencilerden Selin Adıkutlu da Kamuran Ünal'ın verdiği kurs sayesinde hayatının değiştiğini, bundan sonra daha çok çalışarak kendini geliştireceğini ve iyi bir üniversiteyi kazanacağını söyledi.