ÖĞRENCİLER İl Temsilciliği için sandık başına gitti

Hatay'ın 12 ilçesinden öğrenciler seçim sandığına oy kullanmak üzere Antakya'ya geldi.

ÖĞRENCİLER İl Temsilciliği için sandık başına gitti
SANDIKTAN “ALİ ŞAHİN” ÇIKTI. Hatay'ı Ankara'da temsil edecek olan ALİ ŞAHİN, Antakya Karlısu AL öğrencisi.. Milli Eğitim Bakanlığı ve TBMM başkanlığınca yürütülen,“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri projesi” kapsamında önceki gün Hatay'ın 12 ilçesinden öğrenciler seçim sandığına oy kullanmak üzere Antakya'ya geldi. Antakya'da Milli Eğitim binasındaki seçimde Hatay'daki tüm öğrencileri temsil edecek il temsilcisi belirlendi.Seçimde 18 oyla ALİ ŞAHİN Hatay il öğrenci temsilciliğine getirildi.
İy öğrenci meclis başkanlığı seçimi İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal GÜLİSTAN, Vali Utku Acun Ortaokulu Rehber Öğretmeni Zümrüt YILDIZ ve Hatay Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Ahmet AKSOY yönetiminde İlçe Öğrenci Meclislerinden beşer öğrencinin katılımıyla yapıldı.
Açılışta konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal GÜLİSTAN; seçim öncesinde şu açıklamayı yaptı.
“Bu proje öğrencilerimizde demokrasi kültürünün oluşturulması bakımından oldukça önemli bir projedir. Türkiye'de olduğu gibi ilimizde de tüm okullarda, çalışma takvimi doğrultusunda okul öğrenci meclis başkanları seçilmiştir. Okullarımızda ve ilçelerimizde yapılan seçimler sonucunda oluşan İl Öğrenci Meclisimiz İlimizi ve tüm öğrencilerimizi Başkentte temsil edecek İl Öğrenci Meclis Başkanını seçeceklerdir dedi. Seçimlere toplam 59 öğrenci temsilcisi katılacak olup, seçimler gizli oy, açık tasnif yöntemiyle, en fazla oyu alan aday başkan seçilecektir. Bu yıl aday olacak ve seçilecek başkanımızdan özellikle isteğimiz Ankara'da yapılacak Türkiye Öğrenci Meclisi Toplantısın da ilimizi en iyi şekilde temsil etmesidir”Geçici Divan Başkanlığının oluşturulmasından sonra oy verme işlemlerine geçildi. Yapılan seçim sonucunda ilçe temsilcilerinden aldığı (18) On sekiz oyla Karlısu Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Ali ŞAHİN İl Meclis Başkanı seçilerek ilimizi Başkent Ankara´ da temsil etmeye hak kazandı Yapılan seçim sonucunda İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divan Kurulu aşağıdaki isimlerden oluşturuldu:
Başkan : Ali ŞAHİN
Başkan Vekili : Mehmet UĞURLU
Başkan Vekili : Behiye TUNÇ
Katip Üye : Fatma DEMİRCİ
Katip Üye : Ayşe KURNAZ