''ÖĞRENCİYE VERİLECEK EN GÜZEL HEDİYE KİTAPTIR''

DÖRTYOL'DA KİTAP FUARI
 Dörtyol Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, öğrenciye verilecek en güzel hediyenin kitap olduğunu söyledi.
''ÖĞRENCİYE VERİLECEK EN GÜZEL HEDİYE KİTAPTIR''
Özyiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla ilçede ilk kez Atatürk Anıtı önünde açılışı gerçekleştirilen ''Kitap Fuarı''nda yaptığı açıklamada, açılan kitap fuarı sayesinde, öğrenci ve vatandaşların farklı kitapları okuma şansı yakalayacaklarını kaydetti.
     Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün himayelerinde gerçekleştirilen ''Türkiye Okuyor'' kampanyası kapsamında ilçede de okuma seferberliği başlattıklarını ifade eden Özyiğit, şöyle devam etti:
     ''Öğrenciye verilecek en güzel hediye kitaptır. Bu düşünceyle öğrencilerimizin daha ucuz ve uygun bir kitap alımını teşvik amacıyla, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, belediye ve esnaf odalarının katkılarıyla ilçede ilk kez kitap fuarı açılmasını sağladık. 'Türkiye Okuyor Dörtyol Okuyor' kampanyası çerçevesinde merkez ilçe belde ve köylerde ki tüm okullara 54 bin kitap ulaştırmayı sağladık. Öğrencilerin açılacak olan kitap fuarında edinecekleri kitapları tatil süresince okumalarını öneriyoruz.''
     Bu arada, 3 gün açık kalacak olan Kitap Fuarı'nın açılışını Kaymakam Özyiğit, Belediye Başkanı Fadıl Keskin İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Mustafa Çömez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan yaptı.