Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güçlü'ye emeklilik töreni

 Mustafa Kemal Üniversitesi'nde (MKÜ) 16 yıldır öğretim üyeliği ve idari görevlerde bulunan Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kamuran Güçlü, emekliliğe ayrılmasından dolayı bir tören düzenlendi.
Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güçlü'ye emeklilik töreni
MKÜ Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, hem idarecilik, hem akademisyenlik, hem de senato üyeliği hizmetlerinden dolayı anısına Prof. Dr. Güçlü'ye MKÜ Senato Toplantısı'nda emeklilik töreni düzenlendiği belirtildi.
     Veteriner Fakültesi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen tören, Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Rektör Yardımcılar Prof. Dr. Ali Koç, Prof. Dr. Mehmet Dalkız, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Yakup Bulut ve MKÜ Senato Üyeleri'nin katılımıyla gerçekleşti. 

     Rektör Güder, etkinlikte yaptığı konuşmada, akademisyenliğin herkesin yapamayacağı, özveri gerektiren bir meslek olduğuna vurgu yaparak, ''Akademisyenlik mesleği, bu alandaki kişilerin kendi çabasıyla edinmiş olduğu değerli bilgileri yine herhangi bir kişisel beklenti duygusu içinde olmaksızın fedakarca bir şekilde mesai mefhumu gözetmeden gerek lisans gerekse lisansüstü öğrencilere ve topluma paylaşmak gibi özel bir görevi üstlenen, özveri gerektiren bir meslektir'' ifadelerini kullandı. 
     Prof. Dr. Güçlü ise, bir ekip çalışmasıyla kuruluşundan bugünlere gelen üniversitenin 16 yıldır hizmet vermiş olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirerek, Mimarlık Fakültesi'nin, Rektör Güder'in emekleri sayesinde bugünlere geldiğini kaydetti.
     Yapılan konuşmaların ardından Güçlü'ye plaket ile çeşitli hediyeler verildi.