-ÖĞRETMENLER GÜNÜ DÖRTYOL, ERZİN VE KUMLU'DA DA KUTLANDI

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. 
-ÖĞRETMENLER GÜNÜ DÖRTYOL, ERZİN VE KUMLU'DA DA KUTLANDI
Daha sonra törenlere Öğretmenevi Akşam Sanat Okulu Salonu'nda devam edildi. Kaymakam H.Hasan Özyiğit, burada yaptığı konuşmada öğretmenlerin özveriyle görev yaptıklarını söyledi.
     Ülkenin gelişmesinde öğretmenlerin büyük payının bulunduğuna dikkati çeken Özyiğit, '' Geleceğimizin umudu sevgili yavrularımıza iyiyi, doğruyu, güzeli öğreterek vatana millete bağlı fertler olarak yetişmelerini sağlamanız ülkemizin ufkunu aydınlatmaktadır. Bilgi çağının aydınlık beyinli insanları sizlerin elinde şekilleniyor. Bu gençlerimizi devletimizi dünyanın en güçlü ülkesi haline getirme bilinciyle bilinçlendirdiğinizden kuşkumuz yoktur. Ulu önder Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyini ancak böyle yakalayabiliriz'' dedi.
     Öğrencilerin hazırladığı şiir ve skeçlerin ardından emekli olan öğretmenlere ''Hizmet Şeref Belgesi'' verilirken yeni göreve başlayan öğretmenlerde yemin ederek asil öğretmen konumuna geçtiler.
     Törenden sonra Öğretmenlerin ve öğrencilerin yapmış olduğu resim sergisi gezildi.
     Törenlere, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Hakkı Çetin, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Uğraş, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yavuzyolcu, Belediye başkanvekili Aytekin Kılıç, okul müdürleri ve daire amirleri katıldı.
     Yayladağı ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necat Güleç çelenk sundu, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.
     Güleç, öğretmenliğin, insanlık tarihinin en önemli mesleği olduğunu söyledi.
     Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat, resim, şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüller verdi.
     Yatalı İlköğretim Okulu öğrencileri müzik dinletisi sundular.
     Kumlu'da İlçe Milli eğitim Müdür Vekili Ahmet Sağlam Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.
     Sağlım, törende yaptığı konuşmada, öğretmenlere bu günü armağan eden Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'e şükran borçlu olduklarını söyledi.
     Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin etmesinin ardından öğrenciler şiirler okudular.
     Törene, Belediye Başkanı Ali Balkıs, Garnizon Komutanı Piyade Yüzbaşı Alper İpek, İlçe Emniyet Amir Vekili Başkomiser Duran Datlı, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.