''ÖĞRETMENLERİN SADECE OKULDA DEĞİL, OKUL DIŞINDA DA ÖĞRETMEN GİBİ DAVRANMALARI GEREKİR''

ERZİN KAYMAKAMI YÖNDEN:

Hürriyet İlköğretim Okulu'nda verilen resepsiyonda yaptığı konuşmada, öğretmenlerin hakkının ödenemeyeceğini, tüm öğretmenlerin görevlerini özveriyle yerine getirdiklerini kaydetti

''ÖĞRETMENLERİN SADECE OKULDA DEĞİL, OKUL DIŞINDA DA ÖĞRETMEN GİBİ DAVRANMALARI GEREKİR''
Erzin Kaymakamı İskender Yönden, öğretmenlerin sadece okulda değil, okul dışında da öğretmen gibi davranmaları gerektiğini söyledi.
     Yönden, Hürriyet İlköğretim Okulu'nda verilen resepsiyonda yaptığı konuşmada, öğretmenlerin hakkının ödenemeyeceğini, tüm öğretmenlerin görevlerini özveriyle yerine getirdiklerini kaydetti.
     Öğretmenlerin kendilerine Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ü örnek alması gerektiğini belirten Yönden, ''Öğretmenler tüm yenilikleri ve teknolojiyi yakından takip ederek bunları öğrencilere aktarmalıdır. Öğretmenler bilgisi, kıyafeti, davranışıyla topluma örnek olmalıdır. Öğretmenler sadece okulda değil, okul dışında da öğretmen gibi davranmaları gerekir'' dedi.
     Hürriyet İlköğretim Okulu Aile Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Öktem, okul yöneticileri ve öğretmenler sayesinde eğitimin tüm olanaklarını öğrencilere sunduklarını, koordineli çalışmayla eğitim kalitesini arttırdıklarını ifade etti.
     Emekli Öğretmen Bekir Karcı, 84 yaşında olduğunu, çeşitli okullarda 28 yıl öğretmenlik yaparak binlerce öğrenciye katkı sağladığını, öğretmenlik yaşamında teknolojinin bu kadar gelişmiş olmadığını belirterek, şimdiki öğretmen ve öğrencilerin şanslı olduklarını söyledi.
     Konuşmalardan sonra Kaymakam Yönden, okula bilgisayar armağan etti.
     Etkinliğe, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, Erzin Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Taze, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Oruz ve öğretmenler katıldı.