''OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ÇOCUKLARDA SOSYAL VE DUYGUSAL GELİŞİMİ DESTEKLİYOR''

 Erzin Kaymakamı İskender Yönden, okul Öncesi eğitimin çocuklarda sosyal ve duygusal gelişimi desteklediğini söyledi.
''OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ÇOCUKLARDA SOSYAL VE DUYGUSAL GELİŞİMİ DESTEKLİYOR''
 Yönden, ilçede faaliyet gösteren Ülfet Hüseyin Göktekin Anaokulu'na yaptırılan, spor odası, çocuk oyun sahası ve trafik parkurunun açılışında yaptığı konuşmada, okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekti.
     Beyin yapısı ve fonksiyonlarının gelişiminin üçte ikilik bölümünün 0-4 yaş arasında tamamlandığını ifade eden Yönden, şöyle devam etti:
     ''Okul öncesi eğitim, çocuklarda sosyal ve duygusal gelişimi destekliyor. Erken çocukluk dönemindeki deneyimler, beynin çalışma biçimi için belirleyicidir. Yapılan çalışmalar okul öncesi eğitim alan çocuklarda okula devam oranlarının ve okul başarısının daha yüksek olduğunu göstermiştir.''
     Anaokulu Müdürü Mevlüt Candan, hayırsever işadamlarının katkılarıyla okula spor odası, çocuk oyun sahası ve trafik parkuru yaptırdıklarını, katkılarından dolayı işadamı Süleyman Göktekin'e teşekkür etti.
     Konuşmalardan sonra yeni yapılan spor odası, oyun sahası ve trafik parkuru, Kaymakam Yönden, Belediye Başkanı Kasım Şimşek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Oruz tarafından hizmete açıldı.