Okul Sütü programı

Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat, ''Okul Sütü'' programı kapsamında Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerine süt dağıttı.
Okul Sütü programı
 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından Hatay İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı çalışmaları çerçevesinde hazırlanan ''Okul Sütü'' programı, Atatürk İlköğretim Okulunda yapıldı.
     Programa katılan Kaymakam Polat, Türkiye'deki süt tüketiminin kişi başı yılda ortalama 25 litre olduğunu anımsatarak, gelişmiş ülkelerde bu oranın 100 litreye ulaştığını kaydetti.

     Polat, sağlıklı nesiller için her akşam ve her sabah bir bardak süt tüketilmesi gerektiğini belirterek, eğitimci ve ailelere bu konuda önemli görevler düştüğünü söyledi.
     Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Yakup Karasoy da ''Okul Sütü'' programı kapsamında merkezdeki tüm ilköğretim okullarına süt dağıtılacağını vurgulayarak, sütlerin toplanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
     Kaymakam Polat ile Karasoy ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Hüzmeli konuşmaların ardından öğrencilere süt dağıttı.
Okul Sütü programı haberi 12 Ocak 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Eğitim kategorisine Hatay tarafından  19500 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle